Сім чудес України: Полтавщина славиться містичністю та гостинністю [ Редагувати ]

В Україні вибирають сім кращих міст і містечок України. Це другий етап акції "Сім чудес України". У номінації 21 фіналіст. У конкурсі беруть участь міста та містечка, що мають значиму історію, унікальне архітектурне обличчя та туристичну інфраструктуру. В одному з претендентів Диканьці та Опішні на Полтавщині побували й наші кореспонденти.
Опішня. Величезні глиняні скульптури під відкритим небом й безліч розписаного посуду. Майстри вчать працювати з глиною.
Опішнянська кераміка здавна користувалася великим попитом. Ці рослинні орнаменти майстри копіювали з вишивки та килимів.
"Вона дуже декоративна, вона вишукані форми має.+ Одинадцятого року посол Росії в Англії і Лондоні повідомляв сюди , Полтавському земству, шо все розкуповується, і збільшить поставки опішнянськоі кераміки. І на початку століття вже уся кераміка продавалася в Європі, Америці, в Азії", - сказав Олесь Пошивайло директор музею Заповідника українського гончарства, с. Опішня
А опішнянський художник-самоучка Василь Кричевський намалював цю першу двогривневу купюру й малий герб України.
Полтавщина край містичний і гостинний. На шляху від Опішні до Диканьки вас можуть, приміром, одружити. У музеї весілля дівчат швиденько перевдягають в шати нареченої.
А проходячи повз Тріумфальну арку, можна загадувати бажання. Неподалік Миколаївська церква. Перед чудотворною іконою святого Миколая молилася за здоров'я майбутнього сина мати Гоголя. І саме тут, вже три століття знаходиться усипальниця родини Кочубеїв. Як заносили до будівлі ці мармурові саркофаги, й досі невідомо.
"Плити, плити, ви бачите, цікаві вишукані мармурові плити, привезені із Італії. І залишається загадкою, як же заносили ці плити, ці саркофаги. Тому що ви бачили, проходили східці і дуже східці круті і вузькі", - сказала Наталя Дзюба науковий працівник Диканського історико-краєзнавчого музею
Неподалік дзвіниці кочубеївські дуби. З колишньої алеї, що вела до родового маєтку Кочубеїв, лишилося всього чотири велетні. Ще один нещодавно згорів від удару блискавки. А саме під ним, за легендою, 16 річна Мотря Кочубеївна чекала свого коханого гетьмана Івана Мазепу. Інші дуби тепер - зберігають як пам'ятки природи.
Сім кращих містечок України визначатимуть голосуванням експертів та простих українців.
"Ми збираємо анкети зараз експертів і засідання комітету буде 7 листопада, коли оргкомітет порахує анкети ста експертів галузі культури і туризму, і виведе свою семірку переможців. І дев'ятого ми в Лаврській дзвіниці, в Києво-Печерській Лаврі оголошуємо переможців", - сказав Микола Томенко Голова оргкомітету конкурсу "7 чудес України"
Щоб привернути увагу туристів, про переможців сім найкращих містечок знімуть документальні фільми.