До Запорізької лікарні прибули діти із зони АТО [ Редагувати ]
Близько тридцяти дітей із так званої "сірої зони" прибули до Запорізької обласної дитячої лікарні. Там їх обстежать і нададуть необхідну медичну допомогу. Усе це відбувається в рамках проекту оперативного командування "Схід" – "Допомога йде". Докладніше - наші кореспонденти.
На маленьких пацієнтів із Ясинуватського та Бахмутського районів у Запорізькій обласній дитячій лікарні чекали від самого ранку. Та через розбиті дороги автобуси з дітьми приїхали лише надвечір. Тож втомлену малечу намагалися якнайшвидше розмістити по палатах.
"- Шульга. - Да, ми тут. Паша Шульга. – Ось, ось, ось є Паша".
Це вже вдруге, коли дітей із зони АТО привозять на лікування до Запоріжжя. Місяць тому тут уже приймали пацієнтів із Донецької та Луганської областей.
" Четверо з цих дітей були прооперовані. Деяким дітям ще на повторну операцію було призначено. Люди, що приїжджають діти у нас вже за попередніми списками розформовані по профільних відділень", - говорить Юрій Борзенко, головний лікар Запорізької обласної дитячої лікарні.
Чотирирічний Єгор разом із бабусею приїхали з Новогродівки, що під Донецьком. Кажуть, удома їх немає кому лікувати. Бракує медперсоналу та кваліфікованих фахівців.
"У нас такої медицини як тут - немає. Ми народилися, родове у нас. Ми свідомість втрачаємо на сонечку. Не витримуємо сонце. Ось вирішили пролікуватися", - говорить Наталія Кузьменко, бабуся Єгора.
Мета благодійного проекту, кажуть його організатори, - надати можливість жителям прифронтової зони отримати якісну та своєчасну медичну допомогу.
"На відстані від Пісок до Верхньоторецька. Це населені пункти, невеликі населені пункти, понад 820 дітей залишилося. Дуже складно йде ситуація з плановим лікуванням. Іноді це призводить до критичних, дуже серйозним випадків", - Борис Кутовий, офіцер відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування "Схід".
До проекту долучилися і місцеві рятувальники. Вже відсьогодні з дітьми та їхніми батьками розпочнуть роботу психологи.
"Їм потрібен час. Час для того, щоб адаптуватися. Ми навіть стикалися з тим, що люди, дітки більше 2 - 3 тижнів, місяців не виходили навіть на вулицю, перебуваючи в підвалах, перебуваючи під обстрілом. Вони боятися навіть спілкування. Вони бояться того середовища, в якому вони там перебували", - говорить Володимир Олійник, керівник психологічної служби ГУ ДСНС у Запорізькій області.
Окрім медичної та психологічної допомоги, маленьким гостям з Донбасу рятувальники обіцяють і культурну програму. Залучать аніматорів, які розважатимуть малечу в лікарні. А ще - вже цими вихідними запросять усіх до центрального парку відпочинку на свято - Фестиваль сім'ї.