У Києві знесуть не придатні для проживання будинки [ Редагувати ]

Шоста частина київських багатоквартирних будинків - непридатна для проживання. Такі цифри наводять у Мінрегіонів. Цього року одному із символів радянської епохи - "хрущівкам" - виповнюється 60. А це означає, що термін їхньої експлуатації - добіг кінця. А в деяких будинках - жити навіть небезпечно.
Тож зносити чи ремонтувати - сьогодні міркували чиновники. Що вирішили - Поліна Спасенко знає.
Найскандальніша п'ятиповерхівка Києва. Будинок-убивця, як його називають самі мешканці. У цих стінах - 39 видів грибка.
"Оце - спаргіліус ігеро - грибочок, котрий бронхолегенева система".
У Марії Степанівни - бронхіальна астма, в її чоловіка - рак легень. А ось - діагнози сусідів.
"Це папка захворюваності і смертей - гепатит, сахарний діабет, онко-".
У 15-річної Наді грибок знайшли навіть у кістках.
"Лопнула кость и вытекали грибки. Два раза делали операцию. Очень, очень сильно болело, потому что мышцы распирала эта кость", - розповідає Надія Рушай, мешканка будинку.
Ані ремонти, ані дезінфекції грибок не беруть. Єдиний вихід - знищити його разом з будинком, переконані мешканці. От тільки іти їм нікуди. Понад 10 років вимагають у міської влади нового житла. Торік у КМДА пообіцяли таки побудувати нові оселі, а дім-вбивцю знести.
"Легче снести, при этом построить стартовый дом, куда жильцы в таких домах отселяются на какой-то период времени до постройки нового здания на снесенной территории. При этом, это будут здания, которые с более широкими квадратными метрами, с полноценными, как бы кухнями, соответствующие. Крайне желательно, чтобы это было недалеко от площадки, на которой предполагается переселение. Почему - потому что люди привязаны уже к этому месту. У многих есть дети, которые ходят в те же садики, ходят в те же самые школы и прочее", - розповідає Максим Мятко, директор проектної компанії.
Нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація, що в столиці збираються знести майже три тисячі старих будинків. Втім, це не відповідає дійсності. Скільки зносити, а скільки - ремонтувати, в КМДА вирішать індивідуально для кожного дому.
"Доручено КМДА розробити програму яким чином Київ буде проводити реновацію. Ця програма має нам надати відповідь - скільки цих будинків. На сьогоднішній день, за нашою інформацією, в місті Київ їх близько 2 тисяч - це 7, 5 млн.кв.м.", - повідомив Олександр Спасибко, заступник голови Київської міської державної адміністрації.
Головні питання - куди відселяти людей і скільки жилплощі давати сім'ям. Адже махінацій з боку мешканців вистачає. Такий досвід у столиці вже був.
"Чутка проходить, що якийсь квартал будуть реконструювати - тут же іде маса розлучень. Чоловік і жінка розлучаються в надії на те, що в наступному, вони отримають дві квартири замість одної. В принципі, законодавець має дати чітку відповідь - який коефіцієнт обміну", - розповідає Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста".
Тепер мешканців переселяють у Дніпровському районі столиці. Процес триває вже 8 років. Чиновники не можуть домогтися згоди усіх сімей. В КМДА пропонують внести зміни в закон і відселяти, якщо згодні принаймні 75% мешканців.