З речами на вихід: переселенців з Донбасу виселяють з гуртожитку Мін'юста [ Редагувати ]
Гуртожиток "суворого режиму". Переселенців виселяють з будинку, який належить Інституту права - а це один з підрозділів Мін'юсту. Наші кореспонденти побували в цьому гуртожитку, хоча потрапити всередину вдалося не одразу.
У цій дев'ятиповерхівці переселенці з Донеччини та Луганщини відстоюють своє житло - площею 12 квадратних метрів. Поспілкуватися з ними виявилося непросто. Адміністрація гуртожитку розпорядилася: журналістів - не пропускати, а мешканців - не випускати, без відома директора - співробітниці Мін'юсту Катерини Чижмар. Позбавити сім'ї даху над головою - її ініціатива, заявляють активісти. Хоч за документами - виселяти людей права не мають.
"У нас есть письма от Минсоца о том, что это место компактного поселения", - говорить Аліна Палаш, голова громадської організації із захисту прав переселенців.
Директор підтвердила, що поселили людей до гуртожитка - на прохання Мінсоцполітики. Ось тільки домовлялися про короткочасне проживання. Адже гуртожиток не сімейного типу. Та й сам факт виселення вона заперечує. Каже, мешканцями керують емоції. І називає ціни.
"Вартість одного ліжко-місця, згідно тарифу, який затверджується навчальним закладом, по постанові Кабінету Міністрів, на сьогоднішній день становить 44 гривні", - стверджує Катерина Чижмар, директор Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України.
Переселенці визнають - за житло не платять понад рік. Але лише з тієї причини, що адміністрація підписувати з ними угоду - відмовляється. А гроші, переказані на рахунок Інституту права, не визнає. Таким чином за п'ять місяців борг мешканців зріс до двохсот чотирнадцяти тисяч гривень. Та й розцінки, за словами переселенців - зовсім інші.
"Отримувач - Институт права и последип освиты. Вот например - 1640. Но они стали утверждать, что эти деньги мы не получали от вас", - показує Наталія Омельченко, переселенка.
Наталя живе удвох з чоловіком. Їхню доньку і двох онучок місяць тому примусово виселили з кімнати поверхом нижче. Одна з дівчаток - страждає на аутизм.
"Она постоянно рисует дом, которого у нее нет. В ее понимании, дом обязательно должен быть вот таким. Светлым".
Як вийшло, що Мін'юст, покликаний захищати права українців, виселяє їх на вулицю - ми запитали в адвоката.
"В данном случае переселенцев поселили не в то общежитие. То есть нужно посмотреть чисто устав общежития и вообще этой организации. Им должны были предоставить жилье временно - пока они не найдут себе другое жилье", - говорить Віталій Маньків, адвокат.
Як довго триватиме конфлікт у цьому гуртожитку і скільки ще таких історій - ми спробували дізнатися безпосередньо в Міністерстві юстиції. Але відповіді звідти - поки що не отримали.