Легализация оружия в Украине: все преступники вооружены [ Редагувати ]

Главный военный прокурор Анатолий Матиос во вторник, 6 февраля, заявил, что в Украине нужно легализовать рынок оружия для того, чтобы уменьшить уровень преступности.
Podrobnosti.ua поговорили с экспертами о том, чем чревата легализация оружия и что это означает для украинцев.
"По цій темі дуже багато міфів. Перший міф - легалізація зброї миттєво призведе до росту злочинності. Це не так. Це спростовує досвід країн, де вже була легалізована зброя. Злочини вчиняються зазвичай з нелегальної зброї. Тому що, зрозуміло, легальну зброю набагато простіше ідентифікувати, і, власне, людину, яка з неї стріляла", - рассказала эксперт-криминолог Анна Маляр.
Также эксперт сказала, почему в Украине вопрос о легализации оружия является актуальным.
"Те, що в нашій державі зараз актуальне питання легалізації вогнепальної короткоствольної зброї говорить лише про одне - громадяни не відчувають себе у безпеці і вони не сподіваються на захист з боку держави. Захист з боку держави по двох напрямках: в середині держави - те, що повинні робити правохоронні органи; на зовнішньому фланзі - це те, що повинна робити армія. Тому, як тільки в суспільстві впаде недовіра до державних інституцій, розчиниться у повітрі й актуальність теми легалізації зброї", - уверена Маляр.
Кроме того, эксперт выразила мнение о том, что необходимо сделать, если в Украине легализируют оружие.
"За українським законодавством, якщо людина отримала дозвіл на користування зброєю, вона повинна кожні три роки проходити перевірку (відвідати лікаря-психіатра). Очевидно, якщо буде легалізована зброя, потрібно просто більш жорсткими зробити умови користування зброєю. Приміром, щоб людна кожні два роки проходила перевірку; щоб були постійні курси, які б вчили, як користуватися цією зброєю; у яких випадках зброю можна застосовувати легально, а коли за це буде наставати кримінальна відповідальність. Я б не перебільшувала небезпеку від легалізації зброї, тому що значно більша небезпека від від того, що правоохоронці ніяк не припинять нелегальний обіг зброї по Україні. Тобто всі злочинці на сьогодні озброєні, не озброєні - жертви", - рассказала эксперт-криминолог Анна Маляр.
Свое мнение также высказал и глава Украинской ассоциации владельцев оружия Георгий Чайкин.
"Виключно позитивно ставлюся, якщо в Україні буде врешті-решт ухвалений закон про легалізацію зброї. Тому що громадяни отримають можливість захищати себе. Адже сьогодні злочинці мають таку можливість, бо вони не питають дозволу у суспільства й у закону, тому що купують нелегальну зброю, а законослухняні громадяни беззахисні перед ними. Тому ми б виправили ту помилку, яка існувала в нас 26 років".
Также Чайкин заявил, сколько на сегодняшний день в Украине оружия - легального и нелегального.
"На руках у громадян на сьогодні десь 2,5 млн зареєстрованих одиниць зброї. Українці володіють величезним арсеналом зброї. І немає підстав стверджувати. що вони якимось чином застосовують зброю для вчинення злочинів. У нас найкращі показники в Європі по використанню зброї. Також в Україні до 5 мільйонів незареєстрованої, яку використовують злочинці".
Напомним, ранее один из народных депутатов также заявил, что в Украине нужно легализовать оружие.