"Допомога Схід": медзаклади прифронтової зони отримали гуманітарний вантаж від ЗСУ [ Редагувати ]
Десятки тонн гуманітарного та медичного вантажу вже отримали люди, які живуть біля лінії зіткнення. У Збройних Силах навіть є спеціальна гуманітарна ініціатива, яка цим займається. Розвозять усе необхідне десяткам лікарень та прифронтовим медичним закладам.
Станиця Луганська, районна лікарня - незвична, навіть серед прифронтових медичних закладів. У містечку - єдиний на всю Луганську область пункт пропуску на непідконтрольну територію, тож навантаження на лікарню - величезне.
Світлана Забудкова, медичний директор Станично-Луганської лікарні:
У нашій лікарні лікуються як жителі нашого району, так і жителі непідконтрольних територій. Навантаження ще збільшено за рахунок тимчасово переміщених осіб. У нас на обліку 24 тисячі тимчасово переміщених осіб, які теж до нас приходять і теж звертаються до нас по допомогу.
Саме сюди функціонери військової гуманітарної ініціативи "Допомога Схід" привезли медичні матеріали й устаткування. Воно тут дуже потрібне.
Борис Кутовий, координатор гуманітарної ініціативи "Допомога Схід":
Ми доправили до цього закладу гуманітарну допомогу на суму майже 250 тисяч гривень - це медичні розхідники, одноразові набори для проведення медичних втручань, медичний одяг одноразові медичні інструменти.
А ще дезінфекційні та гігієнічні засоби. Військові розповідають: спочатку дізнаються, що саме потрібно в конкретному закладі, а вже потім збирають усе й адресно доставляють у прифронтові лікарні.
А це вже обласна травматологічна лікарня в місті Лиман Донецької області. Сюди теж привезли медичну гуманітарку.
Бадран Амер Ібрахім, нейрохірург Лиманської обласної травматологічної лікарні:
Мы сегодня получили помощь - очень сильную. Там одноразовый инструментарий, операционные расходники для обработки ран. И самые необходимые инструменты для экстренной помощи. Это нам очень нужно для областной травматологической больницы.
Гуманітарна ініціатива армії "Допомога Схід" була започаткована першим командувачем операції Об'єднаних сил Сергієм Наєвим і функціонує вже другий рік. Одне із завдань: через допомогу прифронтовим медзакладам показати, що українська армія - це не тільки зброя та ведення бойових дій.
Сергій Наєв, командувач Об'єднаних сил Збройних сил України:
До 30 лікувальних закладів які розташовані на лінії зіткнення, було доправлено медичне майно загальною вартістю 30 млн грн, та загальним вантажем більше 70 тонн. Тільки з початку цього року, ми передали медичного майна лікувальним установам на суму більше 4 млн гривень.
Крім того, зараз ЗСУ перебувають у підвищеній інфекційній готовності. Це особливо актуально у зв'язку з імовірною другою хвилею пандемії.
Сергій Наєв, командувач Об'єднаних сил Збройних сил України:
Розгорнуто більше 900 ліжок, в інфекційних відділеннях. Також передбачено розгортання додатково 1000 ліжок якщо ситуація загостриться. Також в санаторіях Міноборони, якщо це буде потрібно, підготовлено 2000 ліжок.