Вакцина від COVID-19: у Норвегії літні люди загинули після щеплення [ Редагувати ]

У Нідерландах виявили вже понад сотню випадків побічних реакцій після щеплення вакциною "Пфайзер" і "Біонтек". У більшості випадків у людей з'являвся висип і набряки навколо очей. А у Норвегії - 29 літніх людей померли після щеплення. Раніше погіршення стану здоров'я після вакцинації фіксували в інших країнах Європи, а також - у Великій Британії.
Яких ще побічних ефектів можна очікувати внаслідок щеплення проти COVID-19 і чи є вони надто небезпечними для життя людини - розкаже Володимир Кулаков.
Головний біль і постійна втома. А ще - алергія та навіть смерть. Поки Україна чекає на обіцяні поставки сироватки від коронавірусу, у світі - рахують мільйони вакцинованих.
Дерек Мерш, вакцинований:
Я дуже задоволений! Тепер ми почнемо почуватися безпечно. Ми не інфікуємося коронавірусом. Він пройде повз нас!
І вивчають побічні реакції після щеплення. Серед них - головний біль, лихоманка, підвищена температура тіла, біль у м'язах і відчуття втоми. В деяких людей виявляли й інше. Зокрема, параліч лицевого нерва. Втім, медики запевняють - усі ці реакції минають упродовж 36 годин після вакцинації. Фіксували і алергічні реакції - шкірні висипи, задишку та падіння артеріального тиску. Тож в Англії попередили....
Будь-якій людині, в анамнезі якої коли-небудь фіксували анафілактичний шок до продуктів харчування, ліків або вакцини, не рекомендується робити щеплення вакциною "Pfizer/BioNTech". Також не потрібно колоти другу дозу препарату тим, хто переніс анафілаксію після першого щеплення.
Уже понад сотню випадків побічних реакцій після щеплення тією ж вакциною виявили і в Нідерландах. Утім, тамтешні ЗМІ повідомляють - людям допомогли з ними впоратися.
Це були такі реакції, як висип і набряк навколо очей. Цим людям допомогли, вони швидко одужали.
А в Норвегії для 29 пенсіонерів вакцинація виявилась фатальною.
Зафіксовано 13 смертей, і ми знаємо про ще 16 смертей, їх зараз розслідують. Усі повідомлення про смерть стосуються "людей похилого віку з серйозними основними розладами. Більшість людей відчували очікувані побічні ефекти вакцини, такі як нудота і блювота, лихоманка, місцеві реакції в місці ін'єкції та погіршення основного стану.
Попри скарги людей на побічні реакції, фахівці пояснюють - більшість із них є природними при вакцинації. Оскільки після щеплення відбувається активізація імунної системи організму людини.
Альберт Бурла, генеральний директор фармкомпанії "Pfizer":
Я розумію, що люди спантеличені, адже ця вакцина була розроблена надзвичайно швидко. Але я хочу запевнити: ми не зрізали жодних кутів, ми протестували цю вакцину, так само як це робимо із будь-якою іншою вакциною.
Норвезький мед регулятор вже заявив, кількість побічних ефектів - відповідає прогнозам. А от українські медики більш скептичні. Кажуть, минуло не так багато часу, аби вірусологи дослідили вплив вакцини на щеплених та їхніх нащадків. Адже "Модерна" та "Пфазер" винайшли вакцину із використанням технології РНК. Простими словами, частинки, що містяться у вакцині вбудовуються у людську клітину. Там вони продукують вірусний білок, а вже на нього імунна система сама виробляє імунітет. Та які наслідки можуть бути у "загравання" із будівлею клітини людського тіла, поки достеменно не відомо.
Олена Бачинська, лікар алерголог-імунолог:
Я отношусь к скептикам по поводу вакцинации и, к сожалению, от вирусов, достаточно хороших вакцин пока не было найдено, это касается не только коронавируса. Я бы, наверное остановилась на китайской вакцине. Во-первых, потому что она сделала самым простым способом, без внедрения МРНК чужеродных организмов и в Китае привиты уже большинство населения и это дает нам определенную безопасность.
Та й ефективність вакцини - викликає багато питань.
Алла Мироненко, завідувачка відділення респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського:
Вот всякие слухи, что китайская в Бразилии 65%, хочется понимать, какой эффективности - эпидемиологической, иммунологической, какой эффективности? Есть некое понимание, есть предварительно проведенные исследования на животных, проведены все три фазы клинических испытаний, но какая будет эпидемиологическая эффективность, еще пока не было времени, чтобы это проверить.
Проте головне, кажуть експерти, щоб вакцина попереджала важкі випадки хвороби.
Федір Лапій, голова національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики:
Ефективність сягає 85-90% в середньому мене це задовольняє, тому що якщо на 85% можна попередити смерть, госпіталізацію, звернення до лікарів з приводу важких випадків, слухайте ну ми ж не дискутуємо ефективність пасків безпеки, які не попереджають аварію, але попереджають смерть.
І тут головне питання - коли вакцина з'явиться в Україні. Урядовці обіцяють - поставки почнуться вже наступного місяця. Але поки - це лише слова.