Народна медицина проти коронавірусу: у які міфи вірять українці? [ Редагувати ]
Доки світ карантинить та активно вакцинується від коронавірусу, в Україні бум народної профілактики. Серед найпопулярніших доморослих протиковідних рецептів: спиртові інгаляції, шоколад і вершкове масло, а ще - диво-блокатори вірусу. Рейтинг найбільш радикальних і найменш ефективних методів - склала Галина Якушко.
Як українці борються з ковід?
Алкоголем. Содою. Імбирьом. Лімони і апельсини
Що дійсно допомагає в боротьбі з коронавірусом, а що просто міф - ми запитаємо в лікаря інфекціоніста.
Один із міфів - гаряча ванна може допомогти запобігти зараженню коронавірусом.
Жодного наукового підтвердження цьому немає. Гарячою водою вірус точно не знищить, а дуже гарячою - навіть зашкодите здоров'ю та імунітету.
Що дійсно може допомогти не заразитися коронавірусом, то це миття рук гарячою водою з милом.
А от у переліку народних порад чудодійні продукти.
Ще один міф - часник і цибуля допомагають у боротьбі з коронавірусом.
А в інтернеті можна знайти чимало згадок про те, що боротися з вірусом допомагає шоколад чи, приміром, вершкове масло. Усе це маячня, кажуть фахівці!
Юрій Жигарев, лікар, науковець:
Якихось наукових даних, що якісь продукти саме допомагають в боротьбі чи, як кажуть люди, піднімати імунітет, такого немає!
У списку народної профілактики ковіду - алкоголь.
Юрій Жигарев, лікар, науковець:
Я не можу сказати, що вживання алкоголю несе більше позитиву, ніж негативний ефект, який можна отримати.
При чому деякі народні умільці роблять спеціальні апарати для дихання спиртом, бо вірять: він убиває вірус у легенях.
Бутылка, трубочка. Сюда заливаем - самогон лучше всего - ну, я самогон залил. Теперь такие действия - выдыхаем и пары спирта, ну, типа курим.
Або навіть пропонують колоти внутрішньовенно. Лікарі кажуть: такі поради не лише безглузді, а й небезпечні для життя! І можуть привести в реанімацію значно швидше за вірус.
Що точно не зруйнує патоген - це так звані блокатори вірусів. Їх останнім часом носять на одязі політики та знаменитості. Коштують такі від п'ятисот гривень.
Працюють від батарейки і нібито виділяють хлор, який має знезаражувати повітря. Навіть колишній президент Леонід Кравчук прийшов з таким пристроєм на одне з інтерв'ю. Але жодних доказів бодай якоїсь їх ефективності - немає.
Юрій Жигарев, лікар, науковець:
Можна чіпляти прищепку можна зробити собі бантик на носі, наприклад чи зав'язати собі шнурки на взутті якимось там вузликом магічним тобто це називається плацебо ефект. якщо людина вірить що якийсь метод мож допомогти, то це може дійсно помогти.
А що точно не зашкодить, то це віра у все хороше.
Валентина, пенсіонерка:
Мені сказали лімони і апельсини. - І як, допомагає? - Да, слава Богу, бабі вже диво вот 85 год.
Лікарі кажуть: вплив позитивного настрою на імунітет доведено нещодавно. Та головне при цьому ретельно виконувати всі вимоги лікарів: носити маску, регулярно мити руки з милом та користуватися антисептиком і уникати скупчення людей. А якщо відчули симптоми застуди - залишатися вдома. Це найдієвіша зброя проти ковіду.