Проєкт "Наука – це вона" знайомить європейців з українськими науковицями [ Редагувати ]
Їхніми відкриттями користується увесь світ, і саме завдяки їхнім знанням наука зробила крок вперед. Усе це - про жінок-винахідниць.
Познайомитися з історіями українських науковиць тепер можуть і європейці, завдяки проєкту "Наука-це вона". Про незвичну виставку розкаже Олена Абрамович.
Дванадцять історій про дванадцять жінок-науковиць з України. Цей проєкт презентували в Києві ще влітку, і тепер він подорожує європейськими столицями. Кураторка виставки Поліна Бойчук переконана: європейців теж треба знайомити з нашими вченими. Наприклад, зі Світланою Арбузовою.
Поліна Бойчук, проєктна менеджерка "STEM IS FEM":
Вона зробила неймовірне відкриття в біології. Тепер будь-які пари, які планують вагітність, можуть зробити біологічний скринінг і передбачити, чи буде в їхньої дитини якесь захворювання. Цим дослідженням користуються по всьому світу. І ніхто не говорить про те, що це був винахід українки.
Марина В'язовська розв'язала математичну задачу про найщільніше пакування куль, з якою 400 років поспіль не могли впоратися інші науковці. Орнітологиня Наталія Атамась зробила тему птахів наскільки цікавою, що збирає в Києві тематичні екскурсії.
Єгор Пивоваров, тимчасовий повірений у справах України в Бельгії та Люксембурзі:
Портрети та історія життя кожної з науковиць представлені на стенді.
Вона зробила неоціненний вклад у розвиток не лише української медицини, фізики, хімії, біології. Це все - важлива основа для подальшого розвитку світової науки загалом.
Тексти про жінок-учених писали юні дівчата. На конкурс надійшло пів тисячі есеїв. Переможниця отримала приз, який може допомогти їй теж стати науковицею.
Поліна Бойчук, проєктна менеджерка STEM IS FEM:
Ця дівчинка, Анастасія Суворова, за результатами аукціону отримала 45 тисяч доларів, і тепер вона може витратити ці кошти на навчання за кордоном будь-де.
Для іноземних гостей виставки есеї переклали англійською.
Жаклін Жаспар, жителька Бельгії:
Дуже цікаво, особливо, коли ти сама жінка, починаєш цінувати такі виставки. Я вперше таке зустрічаю. Як на мене, це інноваційна ідея. І це важлива тема, адже справді жінки в науці не дуже відомі.
Виставку представлять і в інших європейських столицях, а завершиться турне в Нью-Йорку.