Золото та платина: знайдено найбагатшу зірку Всесвіту [ Редагувати ]

Джерело: Science Alert
Астрономів з Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа (STScI) привернула увагу зірка HD 222925, яка не схожа на жодну з усіх, що вченим зустрічалися у Всесвіті.
Спектральний аналіз виділив у старіючої зірки 65 окремих елементів. Це найбільша кількість елементів, будь-коли знайдених в одному об'єкті за межами Сонячної системи. Причому більшість із них — важкі елементи з нижньої частини періодичної таблиці, які взагалі рідко зустрічаються у зірках.
Оскільки ці елементи можуть утворюватися тільки в надзвичайно енергійних подіях, таких як наднові або злиття нейтронних зірок, склад цієї зірки може бути засобом вивчення того, як утворюються важкі елементи.
Зірка HD 222925
«Наскільки нам відомо, це рекорд для будь-якого об'єкту поза нашою Сонячною системою. Унікальність зірки в тому, що вона має високу відносну частку важких хімічних елементів. Ми навіть виявили золото та платину! Ці елементи були створені у процесі швидкого захоплення нейтронів або r-процесу», — пояснює астроном Ян Редерер із університету Мічігану.
Багатий набір елементів HD 222925
HD 222925 розташована приблизно за 1460 світлових років від нас. Цей червоний гігант, у якого закінчився водень для синтезу, і тепер він синтезує гелій у своєму ядрі.
Що дивно, зірка надзвичайно збагачена елементами, які можна отримати виключно за допомогою r-процесу.
З 65 виявлених елементів, 42 були елементами r-процесу. До них відносяться галій, селен, кадмій, вольфрам, платина, золото, свинець та уран.
"Тепер ми знаємо докладний поелементний набір якоїсь події, пов'язаної з r-процесом, що стався на ранніх етапах розвитку Всесвіту", - сказала фізик Ганна Фребель з Массачусетського технологічного інституту.
Нагадаємо, що раніше фото чорної діри в центрі Чумацького Шляху приголомшило вчених.