День Гідності та Свободи 2022: історія свята [ Редагувати ]

Джерело: УНІАН
День гідності та свободи в Україні щороку відзначають 21 листопада. Цей день присвячений двом революціям, які відбулися в Україні – Помаранчевій революції, яка була у 2004 році, та Революції Гідності – у 2013 році.
Свято має статус державного. Офіційно було затверджене у 2014 році указом тодішнього президента Петра Порошенка, а з 2005 по 2011 рік відзначався як День Свободи.
Історія свята
Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Як вшановують пам'ять загиблих
В Україні до Дня Гідності та Свободи організовуються освітні, мистецькі та просвітницькі проекти, присвячені темі боротьби за права людини та утвердження державної незалежності країни.
Крім того, влаштовують державні заходи: покладання квітів до пам'ятників та місць поховання видатних діячів української держави, борців за незалежність України у ХХ столітті, які загинули під час Революції Гідності та російсько-української війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та дізнавайтесь про всі новини в Україні першими.