рф хоче побудувати укриття для бойових літаків [ Редагувати ]
У рф пообіцяли побудувати укриття для бойових літаків. В чому причина? Наскільки це масштабне завдання і скільки коштуватиме. Про це в нашому наступному матеріалі.
Ростовська область вкотре атакована українськими безпілотниками. Цього разу потужні вибухи пролунали в районі військового аеродрому "Міллерово". Місцеві кажуть: чули більше півтора десятка вибухів. На оприлюднених знімках видно пошкодження будівлі технічно-експлуатаційної частини та складу пально-мастильних матеріалів. Летовище "Міллерово" припинило існування після Другої світової. Утім, у січні 14-го року його відновили - саме перед анексією Криму. На летовищі базувалися літаки МіГ-29, а згодом Су-35 та Су-30.
Через атаки українських БпЛА в країні-агресорці хочуть побудувати укриття для своїх літаків. Завдання - надмасштабне та витратне - вважають експерти в Україні. Адже це не вдалося зробити навіть Радянській імперії із потужнішою економікою під час Другої світової. Припускають, що такі укриття в першу чергу будуватимуться на тій частині аеродромів, які знаходяться поряд з українським кордоном.
Мова йде про авіабази "Кущевская", "Міллерово", "Бельбек", у Таганрозі, Воронежі та інших на віддаленості до 300 км від кордону чи лінії фронту. Враховуючи те, що проти України рф використовує щонайменше 300 бойових літаків, то це означає потребу у 300 таких укриттів та рахунок, можливо, десь близько мільярда доларів. Але цілком вірогідно, що замість повноцінних укриттів для літаків у рф підуть шляхом найменшого спротиву, і це будуть або навіси, як на авіабазі "Хмеймім" у Сирії, або металеві ангари, які покликані захистити лише від негоди.
Чверть російських військових літаків вийшла з ладу. Ідеться про 5 повітряних суден Іл-76, вони серед десятка літаків такого типу надійшли на озброєння міноборони рф протягом останніх двох років. Як з'ясувалося, п'ятірка Ілів більше не літає, бо там не працюють шасі через використання неякісних підшипників. Їх за підробленими документами закуповував Балашихинський ливарно-механічний завод у невідомого постачальника. Одне таке повітряне судно коштує майже 42 мільйони доларів.
Країна-агресорка стрімко втрачає свою авіацію. За перше півріччя 2024 року Збройні сили України пошкодили або знищили понад три десятки російських військових літаків. Про це ідеться у звіті американського Інституту вивчення війни.
Українські сили знищили або пошкодили дев'ять літаків Су-25, один літак Су-57, два літаки МіГ-31, приблизно 13 літаків Су-34, два літаки Су-35, два літаки далекого радіолокаційного виявлення А-50, один десантний командно-штабний літак Іл-22М11 та один стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 за перші шість місяців 2024 року.
Більшість ударів по російській авіації було завдано на тимчасово окупованих територіях України. А також над Азовським морем і на території росії.