Українські розвідники провели вишкіл для підлітків [ Редагувати ]
І можливість поспілкуватися зі спецпризначенцями, і отримати від них знання про військову справу. Українські розвідники провели вишкіл для молоді. Чому навчають наші захисники підлітків та як їм живеться у військово-патріотичному таборі - розповість Анатолій Журавльов.
Пісні під гітару, спортивні заняття...
А на цих кадрах майстерклас для молоді проводить відомий український боксер Денис Берінчик.
Це військово-патріотичний вишкіл для підлітків. Основна мета активностей - дати учасникам важливі знання для життя у державі, що воює.
Підлітки навчаються надавати медичну допомогу, вивчають ази військової тактики, рукопашного бою, снайперської справи, роботи з дронами. Організувати кількаденний вишкіл і поділитися досвідом з молоддю - ідея спецпризначенців підрозділу "Артан" Головного управління розвідки.
Позивний "Ліс", військовослужбовець спецпідрозділу ГУР МО України:
Наука їм лягає набагато краще, ніж дорослим людям. Бо вони в ігровій формі все це програють, і інструктори з різних дисциплін, наприклад, з безпілотних систем, вони потім мені повідомляють, що діти проходять чотириденний курс за один день.
Позивний "Ракета", військовослужбовець спецпідрозділу ГУР МО України:
Ми даємо культ спорт, даємо своїм прикладом виховання, як спілкуватися з дорослими, як виховували наші батьки нас, як виховували наші командири, і даємо свій приклад - це дуже важливо в наш час.
Діяльність диверсійних груп - ще один рольовий сценарій від організаторів. Будь-якої миті може розпочатися умовна ворожа атака чи статися вибух.
Михайло, курсант вишколу:
Найцікавіше - це ввечері, вночі диверсія. В першу ніч потрапив у групу розвідки, ми ходили з тепловізором там, де стрільбище, дивилися, але нічого не знайшли. А минулої ночі я знайшов групу з трьох диверсантів.
Софія, курсантка вишколу:
Це нові знайомства, нові знання - ми живемо під час війни, ми маємо це все знати. Все потрібно, все цікаво. Є багато чого нового - те, що з'явилося під час повномасштабного вторгнення, війна не стоїть на місці, якби це сумно не звучало.
Для Вадима з позивним "Техас" цей вишкіл іще один спосіб отримати новий досвід. Хлопець уже точно вирішив бути військовим. Нині здобуває спеціалізовану освіту у США.
Вадим, курсант вишколу:
Там чисто навчаюсь. Це ж моя країна, моя земля. Я ще тут вчився в Івана Богуна, потім пішов туди. Я ще хочу поїхати в другу країну, думаю, Велику Британію, там ще чотири або три роки, і потім сюди ще вчитися на снайпера.
Така вмотивованість молоді не може не тішити, кажуть українські розвідники.
Позивний "Гетьман", військовослужбовець спецпідрозділу ГУР МО України:
Це величезне навіть не капіталовкладення, це передавання досвіду, ви ж розумієте, воєнний стан. Вони мають знати, як діяти, вони наша надія, вони наше майбутнє, і це абсолютно логічно їх навчати.
Позивний "Титан", командир спецпідрозділу ГУР МО України:
Нас ніхто не готував до війни, і ми робимо, і зробимо все, щоб вони не бачили того, що бачимо ми. Ради того ми й воюємо. Але діти, підлітки, всі мають розуміти, що це таке. І тоді, коли воно все буде масованіше, і вся держава у нас буде, і не дай Боже ця нечисть захоче лізти на нас далі, вона буде розуміти, по принципу можна сказати, як Ізраїль - всі гуртком зібралися і стоїмо один за одного.
Такий вишкіл ГУРівці організовують уже вдруге. У планах розширяти географію тренувальних заходів, проводити їх частіше та залучати якомога більше дітей і спецпризначенців. Для підлітків - нові знання, для військовослужбовців - один зі способів реабілітації. Кількість заявок на участь у навчаннях постійно зростає.