Німеччина вирішила готуватися до війни росії проти НАТО [ Редагувати ]
У запасі 5 років. За цей час Німеччина повинна підготуватися до війни росії проти НАТО. У разі конфлікту, ФРН може стати плацдармом для передислокації військ НАТО на східний фланг Альянсу. Наскільки реальний такий сценарій? І чи готові німці воювати? Тетяна Логунова розкаже.
П'ять років на підготовку. До можливої війни з росією. До численних німецьких експертів, які прогнозують конфлікт росії з НАТО, приєднався ще один військовий. Капітан військово-морських сил Німеччини та командир регіонального командування "Гамбург" Міхаель Гісс. В інтерв'ю виданню "Welt am Sonntag" він сказав: німцям час зняти рожеві окуляри. І зрозуміти всю серйозність загрози.
Міхаель Гісс, капітан ВМС Німеччини, командир регіонального командування "Гамбург":
Німці сьогодні ще дуже далекі від сприйняття зовнішньої небезпеки - на відміну, скажімо, від жителів країн Балтії чи Польщі. Але мій внутрішній годинник солдата цокає і каже, що за п'ять років ми повинні бути достатньо стійкими, щоб протистояти зовнішній військовій загрозі.
До війни, вважає Гісс, має бути готова вся країна. У разі нападу росії на східний фланг НАТО, саме Німеччина зіграє головну роль у його захисті. Усе - через географічне положення. Територією Німеччини на схід Альянсу перекидатимуть війська та озброєння НАТО. В оперативному плані, який вже розробляють, фігурує кількість - 800 тисяч солдатів та 200 тисяч одиниць техніки.
Міхаель Гісс, капітан ВМС Німеччини, командир регіонального командування "Гамбург":
До війни має бути готова вся Німеччина. Це велике спільне завдання для політики, Бундесверу, економіки та суспільства в широкому сенсі. Це стосується також і критичної інфраструктури, особливо в Гамбурзі. Тут є порт, який можна використовувати для забезпечення функціональності та підтримки сил НАТО.
З оцінками військових згодні й в Міністерстві оборони. Очільник відомства Борис Пісторіус обіцяє за 5 років підготувати армію до можливої війни. Техніку та озброєння модернізують. Коштом спеціального фонду обсягом у 100 мільярдів євро. У планах і відновлення призову. Військова повинність буде вибірковою і добровільною. У військо братимуть найбільш вмотивованих та придатних для навчання молодих людей. Відбиратимуть їх за допомогою анкет.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
Ми говоримо про 400 тисяч молодих людей, яким щороку виповнюється 18 років. Ми розсилатимемо їм анкети. Питатимемо про інтереси, схильності, відношення до спорту. І звісно про те, чи хочуть вони пройти службу в Бундесвері. Юнаки будуть зобов'язані заповнити цю анкету. Дівчата, яким виповнилося 18 років, також її отримають і зможуть відповісти на питання добровільно.
Соціологи тим часом запитали німців, що вони робитимуть у разі нападу на країну? Чи готові захищати батьківщину від агресора? "Так" - відповіли 37 відсотків респондентів. Більшість, взяти в руки зброю, поки що не готові.