Харків посилено готується до опалювального сезону [ Редагувати ]
Харків посилено готується до майбутнього опалювального сезону. Після серії ударів по енергооб'єктах окупанти знищили в місті практично всю електрогенерацію. Щоб під час можливих блекаутів місто було з опаленням, а також світлом і водою, нині в Харкові встановлюють блоково-модульні котельні та когенераційні установки. Більше про це розкаже Світлана Шекера.
Після того, як ворог практично вщент розбив великі теплоелектростанції, які живили Харків, у місті взялися за перебудову системи теплопостачання. Замість гігантських ТЕС, які дісталися у спадок від Радянського Союзу, у Харкові переходять на європейську модель невеликих блоково-модульних установок. Приміром ось ця котельня в одному зі спальних районів замінила дві підвальні ще минулого року. Економічна та автономна, вона продовжувала генерувати тепло і під час блекауту.
Олексій Лука, заступник директора технічного КП "Харківські теплові мережі":
Ви бачите котельню, яка має 6 мВ потужності. Так увесь мікрорайон всю минулу зиму був забезпечений теплом з цієї котельні. Харківські теплові мережі мають достатньо великий на сьогодні досвід у встановленні та будівництві блоково-модульних котелень. На сьогодні вони максимального розповсюджені по нашому місту.
За літо харківські енергетики встигли встановити 17 потужних блоково-модульних котелень. В одному з найбільш постраждалих районів міста 4 котельні замінили одну велику пошкоджену. Щоб змонтувати новий енергооб'єкт, від фундаменту до старту, харківським теплоенергетикам потрібно 2-3 місяці.
Сергій Мельниченко, начальник управління з експлуатації КП "Харківські теплові мережі":
Її привезли, зібрали з чотирьох блоків, усе підключили. Звісно, швидше ніж будувати, воно ж на 90% вже іде готовою продукцією. У нас тут на всьому обладнанні є частотне керування. І тому ми маємо можливість поставити дизельний генератор, він також буде ставитися, і під час блекауту у нас буде запас води, у нас буде своя електроенергія, ми зможемо надавати послуги опалення навіть під час блекаутів.
Нині в Харкові вже працюють 34 блоково-модульні котельні різної потужності. Деякі котельні прийшли на заміну старим підвальним. Інші встановили, щоб доносити тепло до найвіддаленіших будинків. Потужності у нових котелень різні. Приміром, ця котельня опалюватиме одну з лікарень міста, її зводили прямо в проміжках між блекаутами.
Євген Кауркін, технічний директор КП "Харківські теплові мережі":
Лікарняний комплекс був підключений до мереж ТЕЦ. На Новий рік нам прилетіло, до цієї ТЕЦ. Вона працює, можна так сказати, на останньому волоску. Що стосується саме цієї котельні, ми її встановили, і забезпечили одну з багатопрофільних лікарень міста Харкова опаленням незалежно від того, чи працює у нас ТЕЦ, чи не працює.
Працюють у місті й над розвитком альтернативної генерації електроенергії. За словами Харківського міського голови, вже змонтовано 22 когенераційні установки, що будуть забезпечувати котельні власною електроенергією.