У Сумському товаристві захисту тварин збільшується кількість чотирилапих [ Редагувати ]
Мільйон гривень зі своїх призових коштів перерахувала олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх на захист тварин. Загалом спортсменка допомогла п'ятьом зоозахисним організаціям. Сумський притулок товариства захисту тварин став одним із них. Нині там утримують чотири сотні собак. Як живуть чотирилапі - дізнавалася Юлія Зайцева.
2 неділі назад привезли з Покровки, з Донецького напрямку, їздили наші представники Червоного Хреста, мали привезти маму і 6 цуценят, але привезли трьох.
Пан Олександр проводить нашій знімальній групі екскурсію вуличками притулку для покинутих собак.
Світленька - це Купа, привезли ми з Аліною з Куп'янська, в лютому привезли її і 4 цуценят. Військові ще навантажили залишених 5 цуценят. Вигодувала 9-х, всіх прилаштували.
Окрім своїх, місцевих, зараз тут багато чотирилапих з областей, де точаться активні бойові дії.
А це в нас Лулу, приїхала до нас з Кіндратівки, в день, що приїхала, народила нам 11 цуценят. Забрали її в результаті обстрілів з Херсонської області після підриву каховської ГЕС, це один з тих, що залишився.
В кожного підопічного своя історія. Рижик, приміром, не помістився в автомобіль, коли люди втікали з прикордоння.
Біг 20 км за своїми господарями при переїзді, потім потрапив до нас.
Але найбільше бажання зооволонтерів - подарувати вихованцям нову історію в іншій родині. Зараз в притулку години вигулу. Хвостики в очікуванні своєї черги нервують та здіймають гавкіт. Тут близько 4 сотень собак. Усе величезне господарство сумського притулку існує на пожертви небайдужих людей. І хоч як активно волонтери не прилаштовують тварин, навіть за кордон, їх кількість у вольєрах лише збільшується. Через постійні обстріли більше людей евакуюються, тому і більшає покинутих напризволяще чотирилапих, розповідає Олександр.
Олександр Сипленко, голова Сумського товариства захисту тварин:
Турбуйтесь за своїх тварин, думайте, якщо ви збираєтесь кудись поїхати, думайте, куди ви їх подінете, по можливості заберіть з собою, по можливості передоручіть комусь, хто може залишаться, але не втрачайте контакт із цими тваринами.
Євгенія - майбутня ветеринарка, без краплі страху вовтузить за пащу білосніжного велетня. Вона єдина, кому суворий алабай підкорився і виконує всі команди.
Євгенія, зооволонтерка, студентка:
Пломбір приїхав до нас з Білопільщини. Це одна з найбільших собак в нашому притулку і одна з найзліших. Його покинув мужчина і виїхав. І після цього він относиться скептично до інших людей.
Є свій улюбленець і в Людмили, студентки за фахом кібербезпека.
Це Карл, він схожий просто на якогось великого ведмедя. Любить, щоб чухали спину, завжди поворачується спиною.
Дівчина волонтерить лише кілька місяців, але вже прикипіла до гавкунів.
Людмила Мамай, зооволонтерка:
Якось мене позвала подруга, каже ходімо, я була там, я знаю, куди йти. Вона мене один раз привела і все, я звідси більше не ухожу.
Подарунок від олімпійської чемпіонки дуже розчулив сумських захисників.
Олександр Сипленко, голова Сумського товариства захисту тварин:
До сліз приємно, що дівчинка, українка пожертвувала на зоозахисну діяльність мільйон.
П'ята частина з мільйона надійде цьому притулку. Тут вже знають, на що підуть гроші.
Олександр Сипленко, голова Сумського товариства захисту тварин:
Ми шукали напередодні цього, ми шукали людей, які б допомогли нам побудувати ще серію вольєрів, легких вольєрів, тому що в нас ще на меті переселення на іншу територію. Ми маємо заплатити за світло, яке буде підключене, а це понад 50 тисяч грн. Крім того, це тварини, які мають контузії, скажемо так, вибухові контузії, тому вони потребують ветеринарної допомоги.
Собаки віддані людям, які ними опікуються. Але це навзаєм, бо чотирилапі полонять і людські серця.
Я до кожного з них настільки звикла, це просто не знаю, тут моя душа живе разом з ними.