На Миколаївщині стартували жнива соняшника [ Редагувати ]
На Миколаївщині стартували жнива соняшника. Та через аномально спекотне літо врожайність знизилась у порівнянні з минулим роком. Єлизавета Кротик продовжить.
Врожаї плачевні. Їх практично немає.
Фермер Олександр у розпачі, цьогорічний врожай не виправдав сподівань. Хоча і праці, і грошей було вкладено багато. Та погода підвела.
Олександр Вальковський, фермер:
Очікували гарний врожай, беремо гарний посівний матеріал, дощі в цьому році нас не балували, їх практично не було на цьому полі.
Аграрій тридцять років присвятив фермерству. Але, розповідає, оце вперше соняшник у нього не вродив.
Олександр Вальковський, фермер:
Найголовніше полив - волога, вологи не було, тому отримали ми такий врожай. Ми зробили все, що могли. Міжрядку ми зробили., гербіцидний обробіток зробили, підкормили, все, що від нас залежало, ми зробили, але Бог не дав нам дощу.
А під культуру відвів 90 гектарів. Аби засіяти поле, вклав багато коштів і в насіння, і в добрива.
Олександр Вальковський, фермер:
Косимо поле, воно згоріло, практично згоріло. Я навіть не знаю, чи я затрати поверну, оренда і так далі. Дуже тяжко. Плюс поля були заміновані, ми їх розмінували. От така ситуація.
Олександр каже, попри весь догляд за соняшником, спека в час, коли зерно наливалося, знищила все.
Зараз навіть комбайнер каже: 5 центнер навіть не сипле, а завдатки були не погані, сходи були гарні, насіння сорту "Агора", минулого року давав, а цьому році вже посохло.
Комбайнер Валерій вже не перший рік працює на полях Олександра. Такого врожаю, зізнається, не пам'ятає.
Валерій, комбайнер:
- Яка врожайність в цьому році? - Дуже погана. До тонни, навіть і тонни немає. Зараз навіть пів тонни немає. Десь 300 кг. Я приїхав сюди, тут вже прибирали, тут я прибрав вже 11 га. Складно тільки фермеру, нам все одно.
Та і витрати цьогоріч зросли. А відповідно і собівартість зерна. Єдине, що тішить, ділиться фермер, надійне місце збуту, однак очікуваних навесні прибутків не матиме.
Олександр Вальковський, фермер:
Ми знаємо, куди ми здаємо, ми кожен рік здаємо в одне місце, ціна в порівняні з минулим роком більша, але немає врожаю, і витрати інші. Дуже тяжко.
І схожа ситуація по всій області - урожай гірший, ніж планували - не приховують в обласному департаменті агропромислового розвитку.
Володимир Афанасьєв, головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА:
На території області вже розпочато збирання соняшнику. На сьогодні його зібрано на площі майже 10 тисяч га при середній врожайності 9 центнерів з га. Через спекотну погоду та відсутність опадів в період формування насіння соняшника ми спостерігаємо значне зниження врожайності. Це майже вдвічі менше в порівнянні з минулим роком.
Загалом цьогоріч на Миколаївщині соняшником засіяли понад 480 гектарів. І всюди урожайність впала.