Удар по Інституту зв'язку у Полтаві: під завалами досі шукають людей [ Редагувати ]
На Полтавщині другий день жалоби. Нагадаю, у вівторок росія вдарила двома балістичними ракетами по Інституту зв'язку. На тепер відомо: загинуло 54 людини, поранено 297. На місці трагедії триває пошуково-рятувальна операція. Під завалами може перебувати ще 5 людей - кажуть в ДСНС. Репортаж Анатолія Журавльова - далі.
Перші хвилини після російської атаки на Полтаву. Під ударом - Інститут зв'язку.
Люди почули сигнал тривоги та прямували до укриття, зазначає керівництво навчального закладу.
Ігор Міцюк, начальник об'єднаного навчального центру військ зв'язку:
Жодних заходів, пов'язаних з якимось шикуванням людей, якимось збором людей для будь-чого - інструктажів, святкових заходів, якихось присяг - я вже начитався в інтернеті всього чого завгодно - жодних заходів не проводилось і проводитися не могло. З початку війни навіть пересування будь-яким строєм понад 10 осіб заборонено.
Втім балістичні ракети летять надто швидко. Від початку тривоги до удару двома "Іскандерами" пройшли лічені хвилини.
Ігор Міцюк, начальник об'єднаного навчального центру військ зв'язку:
Найбільша кількість загиблих та поранених - саме серед тих, які виходили через третій і четвертий евакуаційний вихід. Тобто вони знаходилися на шляху евакуації, і в цей момент був прильот - передня стіна лівої частини навчального корпусу повністю обвалилася і середина навчального корпусу, прильот другої ракети - обвалилося чотири прольоти.
Любов Нетеса, жителька Полтави:
Что-то бахнуло такое сильное, страшное! Я как раз одевалась идти на улицу по делам. Бегом паспорт схватила в сумку. В окно глянула - женщина с мужчиной бегут…
Будинок пані Любові всього за кілька сотень метрів від місця удару. До її житла вибухова хвиля не дістала. А от ця квартира, розташована з іншого боку двору, вся в уламках.
Тетяна Ковтун, жителька Полтави:
Як зайшли, скло все лежить, рама - дякую, що хоч не впала отуди вниз. А сюди зайшли - так взагалі в шоці. - І оці двері… - Так, ці двері сюди, ми її прийняли, щоб хоч якось вигрібати весь мусор. Ніхто не міг подумати, що оце вивалиться цей кірпіч.
Родина, що живе у цій квартирі, нині у від'їзді. Родичі не стали чекати повернення господарів і вже стали до ремонту балконів.
Олександр Ковтун, житель Полтави:
Волной вибило петлю, хорошо, що не зовсім не зламало. Так трохи направили. - А на балконі? - На балконі всі стьокла отут були й на балконі. Раму не повело - її зламало по середині.
Анатолій Журавльов, кореспондент:
Трагедія об'єднала чимало жителів Полтави. Люди відгукнулися на заклик волонтерів - забезпечити учасників рятувальної операції необхідними речами. Окрім харчів та води, тут також є матраци та каримати. Адже поліцейським, надзвичайникам та іншим службам доводиться працювати фактично цілодобово.
Андрій, житель Полтави:
Коли був приліт, почули, почали одразу моніторити, що, як, які потреби. День збирали, і зараз виявилося так, що приїхали, і маємо змогу допомагати там, де можемо.
Станіслав, волонтер:
Спали по декілька годин, тому що нам не до сну. Ми потрібні один одному, ми потрібні нашим героям, які зараз проводять рятувальну операцію. Тому що це дуже така трагедія для України, для Полтави.
У полтавському управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій зазначають: ліквідувати наслідки ворожої атаки допомагали рятувальники з сусідніх областей, а також комунальники та фахівці Нацполіції.
Андрій Хижняк, начальник ГУ ДСНС у Полтавській області:
Це Київська і Черкаська область, і служби взаємодії - комунальні служби, Національна поліція. Працюємо до кінця, доки ми не розберемо до останнього перекриття, до останнього уламку, який може там знаходитися. Щоб упевнитися, що там немає людей або загиблих.
Усі обставини ворожої атаки нині вивчають фахівці Служби безпеки України.
Костянтин Семенюк, т. в. о. начальника Управління СБУ в Полтавській області:
Звісно, ми розглядаємо версії як і з корегуванням, так і можливий розвіддрон. Хоча даних про те, що був розвіддрон від сил ППО у нас немає. Здійснюємо повний комплекс антитерористичних і контррозвідувальних в середовищі даного навчального закладу, в оточенні.
Сьогодні на Полтавщині другий день жалоби за загиблими.
Андрій, житель Полтави:
Треба єднатися і бути разом, щоб пережити й разом перемогти.