Чекала коханого понад два роки: історія нареченої військовополоненого [ Редагувати ]
Психологічні травми після ворожих ударів, постійна тривога за дітей та чоловіків. На долю українських жінок в умовах війни випали суцільні втрати. Як і де отримати безоплатну психологічну консультацію?
Героїня нашого наступного сюжету наречена бійця, що перебував у полоні. З моєю колегою Валерією Глущенко жінка поділилася своєю історією та розповіла, де саме бере сили на емоційне відновлення.
Я його кохаю більше, ніж коли. Я дуже хочу, аби він знав, що я на жодну секунду про нього не забувала, і все, що я роблю - це заради нього.
Маргарита зізнається: тривога та біль у серці не відпускають ні на хвилину. Вона чекає свого нареченого, який уже більш як два роки у російському полоні. Голос коханого не чула з 2022 року.
Маргарита Манжос, наречена військовополоненого:
Крайній раз у нас був зв'язок в травні на мій день народження. 7 травня - це саме перед тим, як виходили з "Азовсталі". Він просто привітав мене з Днем народження.
Маргарита стала шукати, де її коханий. З'ясувала, що чоловік у російському полоні в Оленівці. А згодом рашисти влаштували там один з наймасштабніших терактів цієї війни.
Згодом Маргарита випадково побачила в інтернеті відео.
Маргарита Манжос, наречена військовополоненого:
Пару місяців того був фрагмент, був він і ще декілька хлопців. Був такий як колаж. Якби мені показали фото, я б його не впізнала. Тільки голос і от його ім'я.. Це взагалі інша людина.
Маргарита каже: за роки очікування утворилася глибока психологічна травма. Спочатку жінка була переконана у власних силах, вважала, що самотужки впорається. Але згодом збагнула - їй потрібна допомога.
Маргарита Манжос, наречена військовополоненого:
Я вже мала справу з панічними атаками, з високою тривожністю, депресивним станом. Тому я до неї вже прийшла, і вже прийшла з дуже таким гарним багажем.
Проєкт "Гідна", куди звернулася наша героїня, надає жінкам безоплатну психологічну підтримку. Тут працюють за двома напрямками: допомагають тим, хто пережив сексуальне насилля в умовах війни, або стали свідками злочину. Другий напрямок має назву "Невизначена втрата".
Олена Ніколаєнко, президент благодійного фонду, волонтерка-куратор проєктів:
Близька людина в полоні чи безвісти зникла, або відсутність тіла для поховання - це те, що складно пережити. До війни психологи не працювали з цими травмами, бо їх не було, і коли вже виникали потреби, то ми шукали, хто ж має той досвід у світі. Ми знаходили тих спеціалістів, які навчали наших психологів, аби ми могли надавати кваліфіковану допомогу.
Зараз саме за напрямком "Невизначена втрата" психологічну допомогу від проєкту "Гідна" отримують більш ніж два десятки жінок.
Анна Грубая, психолог, керівниця проєктів та програм благодійного фонду:
Наша команда налічує 25 кваліфікованих психологів, серед них є і психотерапевти, психіатри, і ми робимо саме акцент на професійній допомозі. Жінка отримує індивідуально 16 консультацій. Раз на тиждень. Далі переходить в групову роботу - це один раз на тиждень, десять раз зустрічаємось, а вже потім група зустрічається один раз на місяць допоки існує група.
Маргарита вже пройшла курс допомоги. Ділиться з нами враженнями.
Маргарита Манжос, наречена військовополоненого:
Я хочу гідною та адекватною зустріти свого чоловіка. І я скажу вам чесно, що проєкт дав мені надію на те, що я маю сили це зробити. Цей проєкт дає класну базу та фундамент. І якщо ви працюєте вперше з психологом, важливо знайти свою людину. І я її тут знайшла.
Будь-яку душевну травму краще не намагатися переживати самостійно - радять психологи. Допомога кваліфікованого фахівця - запорука того, що людині вдасться якнайшвидше опанувати негативні емоції та знову віднайти сенс у житті.