Прогнози енергетичного експерта Харченка про блекаути: чому не справдилися [ Редагувати ]

На тлі проблем з енергозабезпеченням, які в Україні виникають на фоні ворожих ракетних атак, у медіа з'явився новий вид експертів, що прогнозують скільки часу українці чи то восени, чи то взимку можуть залишатися без світла. Чому такі прогнози варто вважати псевдо передбаченнями, і де шукати об'єктивні дані про стан енергетичних об'єктів, редакція розбиралась у матеріалі.
Чи не найбільш цитованим українськими ЗМІ наразі є так званий "енергетичний фахівців" Олександр Харченко, що очолює ГО "Центру досліджень енергетики". Він частіше за інших дає прогнози по тому, як, коли та за яких умов в українців буде світло чи ні.
У квітні поточного року, він зокрема, прогнозував, що влітку українці матимуть світла по 4-6 годин на добу (що не справдилося). А зараз Харченко озвучує дані про те, що світла взимку може не бути то по 14 годин, то по 16 годин на добу (у різних заявах кількість годин різниться).
У інших своїх заявах, Харченко перелічував енергетичні об'єкти, які залишилися в Україні не пошкодженими атаками рф, вказуючи, що у разі їх обстрілу варто очкувати блекаут. Таку заяву взагалі важко назвати прогнозом, бо вона, скоріш, є підказкою для ворога у визначенні нових цілей атак, про що після її появи у медіа писала навіть сама російська преса.
Реагуючи на заяви Харченка, стосовно нібито аварій на різних українських АЕС, Міненерго взагалі звинуватило експерта в поширенні російського ІПСО.
Прогнози таких експертів як Харченка, мають за мету, скоріш нарощення власної популярності, аніж реальну допомогу українцям орієнтуватися в питаннях енергетичної ситуації.
По-перше, спрогнозувати нові ракетні удари росіян не можливо, як і ймовірні позапланові ремонти тих чи інших енергетичних об'єктів.
По-друге, із названих вище причин, довготривалі прогнози, як то на місяць чи два вперед, взагалі не мають під собою жодного об'єктивного підґрунтя.
І по-третє, дефіцити в енергомережі можуть виникати не лише з причин атак росіян чи виходу з ладу якогось обладнання, але й, наприклад, через зменшення сонячної генерації. І це певно чи не єдиний аспект в якому дійсно можна щось прогнозувати, спираючись на гідромедцентр. Та навіть якщо й так, то такі прогнози все одно йдуть від людей, які не мають доступу до інформації про обсяги споживання електроенергії у реальному часі.
А тому, енергетичні прогнози від експертів та Харченко, зокрема, мало чим відрізняються від ворожіння на картах Таро.
Єдиними офіційними та об'єктивними джерелами інформації - про стан ремонтів на АЕС, про графіки включень світла, про зміни цих графіків та прогнози - були й залишаються виключно компетентні структури. А це Укренерго, Міненерго та Енергоатом.