У Києві провели наймасштабніше навчання з правил безпеки для учнів [ Редагувати ]
В Україні сьогодні день рятівника. Напередодні свята у Києві зафіксували рекорд - наймасштабніше навчання з правил безпеки для школярів. Учням не лише розповіли, а й наочно показали, які дії можуть врятувати життя кожному. На рекордній лекції побувала і наша кореспондентка Валерія Глущенко.
Це наймасштабніше навчання з правил безпеки для школярів. Участь у ньому взяли учні зі ста шкіл Києва.
Ганна Крисюк, генеральний директор Книги світових рекордів:
Це 5 800, майже 6 тисяч дітей. А насправді зареєструвалось набагато більше, просто ми не встигли всіх перевірити, щоб зафіксувати рекорд. Це майже всі школи Києва. Приємно, що ці діти хочуть продовжити цей рекорд, адже їм приємно бути рекордсменами й вони тепер гідно будуть нести цей статус та титул, і продовжать тепер навчати інших.
Лекція відбулася у змішаному форматі. Близько сотні учнів пройшли тренінг офлайн в одному зі столичних ліцеїв. Інші доєдналися через відеозв'язок.
Тема уроку - правила поведінки на воді та у лісі. Також дітям розповіли про те, що особливо треба знати, перебуваючи в реаліях війни.
Зоя Сальчук, учениця 4 класу:
Була мова про те, як можна врятуватись від пожежі, і також, що ж робити, коли ти бачиш міну. Було дуже цікаво, я дуже люблю такі розповіді, це дуже важливо знати про таке, бо якщо ти цих правил не знаєш, можна загинути.
Андрій Парфенюк, учень 4 класу:
Я бачив багато пожеж і вони мене дуже багато лякали. Ну, а тепер, після цього засідання, де нам розказали, що є небезпека і що робити, коли пожежа.
Під час уроку дещо важливе для себе дізналися і вчителі.
Тамара Моргунова, класний керівник 4 класу:
Сьогодні настільки все докладно і класно було зроблено, професійно, на такій висоті належній, що і для дітей, і для дорослих це дуже важливий урок. Як для мене, як для дорослого, тема мінування була надзвичайно цікава. Бо деякі моменти й нюанси, знаєте, хоч і готуєш з дітьми ці заходи різні, і презентації, і все, але буває, що ти просто не охоплюєш це все. І не про все можеш сказати й побачити. А сьогодні настільки все детально та покроково було сказано, щоб убезпечити життя і дорослого, і дитини в цей час.
Павло Пархоменко, головний фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації Оболонського РУ ДСНС у Києві:
Різні вибухові пристрої мають різну вибухову дію. Є такі, які можуть здетонувати на відстані, є такі, які можуть здетонувати через певний проміжок часу. Наш ворог постійно вдосконалюється і видумує щось нове. Тому найпоширеніше правило - не підходь, не чіпай, дзвони 101.
Уроки безпеки фахівці ДСНС планують проводити й надалі в різних навчальних закладах. Цілком імовірно, що вдасться встановити ще не один рекорд.