На Миколаївщині знищено понад 25 тисяч вибухонебезпечних предметів [ Редагувати ]
У цьому регіоні також триває розмінування. Тільки на Миколаївщині з початку року знайдено та знищено понад 25 тисяч вибухонебезпечних предметів. Працюють і люди, і спецмашини. Подивіться, як очищують південь від мін.
Це машина механізованого розмінування МВ-10, у неї є робочий орган. Тут ціпки та фрези. Спочатку ціпки спушують землю і фрези вже нарізають. Глибина не менше 20 см.
Маленький танк. Так називають сапери машину для розмінування. Щоб фермери Снігурівщини мали змогу обробляти землі, спершу працюватиме така техніка. Ретельно проходять гектар за гектаром, виявляють та знищують боєприпаси.
Андрій Гундар, начальник групи механізованого розмінування:
Переважно машини механізованого розмінування використовуються для розмінування полів там, де є велика кількість ВНП, для того, щоб зменшити ризик для людини. Окремо по цій ділянці в нас зараз тут працює дві машини механізованого розмінування, третя працює трохи в іншому місці.
На полях найчастіше трапляються протитанкові та протипіхотні міни, артилерійські снаряди та касетні боєприпаси. Машина механізованого розмінування здатна витримати близько 10 кг вибухівки. Якщо небезпечна знахідка і спрацює, то пошкодиться лише робочий орган. А фахівець, який керує технікою, перебуває на безпечній відстані.
Андрій Гундар, начальник групи механізованого розмінування:
Це, по-перше, більш безпечно, тому що їде машина, за нею іде сапер-оператор на відстані не менше 50 метрів, і потім, як машина проїде за цим сапером, іде ще один сапер і обстежує ділянку на наявність ВНП за допомогою сигналів металодетектора, тобто машина бере на себе весь удар, а МВ-10 - це дуже велика машина, вона здатна своїм робочим органом знищити великі ВНП.
У середньому за добу машиною механізованого розмінування сапери обстежують близько пів гектара поля. Погодні умови та місцевість можуть уповільнити їхню роботу.
Сергій Іскра, заступник начальника групи механізованого розмінування:
Тільки звільнили Снігурівщину, ми з перших днів працюємо. Дуже сильно забруднена. І поля, і будинки були захаращені ВНП. Не швидкий процес. По-друге, кількість особового складу піротехнічних підрозділів не велика, зараз їх збільшують, але все одно ми не можемо одночасно охопити всі території.
Землі Миколаївщини розміновують 11 піротехнічних розрахунків ДСНС України. Це сапери з Одеської, Сумської, Запорізької та Чернівецької областей. Насамперед вони працюють з критичною інфраструктурою - лініями електропередач, газогонами, а вже потім беруться за роботу на полях.