МОН реформує Міжнародну українську школу [ Редагувати ]
Реформувати Міжнародну українську школу планують в Міністерстві освіти. За планами урядовців, на основі колись відомого ліцею створять систему, яка по всьому світу допомагатиме закладам, де навчають дітей української мови та культури. Про освітні новації розповість Єлизавета Яковлева.
Понад 800 тисяч українських дітей через війну вимушені жити та вчитися за межами України. Допомогти юним здобувачам освіти не втратити зв'язок із Батьківщиною має на меті проєкт "Міжнародна українська школа".
Роман Грищук, голова Піклувальної ради МУШ:
Ми повинні тримати зв'язок і мати ниточку з кожною українською дитиною за кордоном. Чи це дитина, яка виїхала під час повномасштабного вторгнення, чи це дитина, яка вже давно там перебуває. І у випадку, коли ця родина буде готова і країна готова буде, щоб вони повернулись.
За планами урядовців, на базі колишнього ліцею створять цілу систему нагляду та допомоги освітнім центрам, які українці самі облаштували за кордоном.
Оксен Лісовий, міністр освіти й науки України:
Вона буде мати 2 напрямки роботи. По-перше, це школа, надання освіти, надання освітніх послуг. І друге - це координація всієї мережі закладів освіти. Навіть не закладів, а будь-яких осередків освітніх, які працюють у світі, а таких осередків - тисячі. І наше завдання - це надати їм різноманітну допомогу, вивести їх на певний рівень стандарту освіти, який там надається.
Також урядовці, за підтримки міжнародних партнерів, планують не лише розвивати українську систему освіти за кордоном, а й відновлювати пошкоджені навчальні заклади тут, в Україні. Або надавати їм усе необхідне для проведення онлайн-уроків.
Теодора Делл, представниця місії USAID в Україні:
Ми вже допомогли створити підземні школи у Харкові, відновлюємо освітній заклад через мережу центрів трансформаційного навчання. Також залучаємо інших партнерів, які безкоштовно надали обладнання для шкіл по всій країні.
Часу, щоби втілити в життя все задумане, обмаль. Маленькі українці активно інтегруються в тих країнах, куди виїхали разом із батьками. І якщо спершу держави ЄС давали біженцям вибір - вчитися за місцем перебування або ж дистанційно в Україні, то зараз діти шкільного віку здебільшого мають здобувати винятково місцеву освіту, наприклад, польську чи німецьку. За планами посадовців, допомога від Міжнародної української школи стартуватиме з вересня 2025, тобто з наступного навчального року. На першому етапі у профільному Міністерстві планують співпрацювати лише з великими центрами в європейських столицях. А згодом охопити всі освітні осередки, незалежно від географії.