WADA перед Олімпіадою в Парижі загубила 900 допінг-тестів - NYT [ Редагувати ]

Проблеми з базою Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у травні призвели до пошкодження, відсутності чи некоректності даних як мінімум у 2 тис. справ. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерела.
Через збій агентство перед Олімпіадою в Парижі навіть загубило понад 900 результатів тестів спортсменів, які звинувачуються у порушенні антидопінгових правил. Саме WADA це заперечує.
За даними газети, про проблеми з комп'ютерною базою даних керівництво WADA було поінформовано на засіданні наприкінці травня. Через збій агентство не могло визначати, які антидопінгові справи йому слід відстежувати, а його юристи не були впевнені в коректності даних спортсменів, які мали взяти участь в Олімпійських іграх.
Деякі посадовці, включаючи кількох юристів, були стурбовані тим, що недоліки в системі WADA могли дозволити спортсменам, підозрюваним у вживанні допінгу, взяти участь в Олімпіаді.
WADA підтвердило проведення зустрічі у травні, однак, за версією агентства, це була технічна нарада щодо перенесення даних зі старої системи даних (LRM) до нової (RMC).
При перенесенні у юридичного відділу виникли проблеми з пошуком даних у RMC. Однак вся повна інформація, як і раніше, збереглася і була доступна в LRM, запевнили в антидопінговому агентстві. WADA заперечує, що технічні проблеми могли вплинути на Олімпіаду та Паралімпійські ігри у Парижі.
Повні дані були доступні у будь-який час, і всі дані, пов'язані зі спортсменами, що вирушають до Парижа, були належним чином перевірені WADA... Замість того, щоб дотримуватися фактів, видання знову вирішило піддатися впливу джерел із сумнівними мотивами в рамках кампанії з дискредитації WADA.
Навесні вибухнув скандал після матеріалу NYT про те, що WADA не стало застосовувати покарання до 23 китайських плавців, у пробах яких було виявлено сліди триметазидину (використовується при лікуванні серцевих захворювань - ред.). Майже половина з цих спортсменів взяли участь в Олімпіаді.
WADA пояснило, що не зуміло спростувати версію Китайського антидопінгового агентства про ненавмисне потрапляння забороненої речовини в організм спортсменів. Начебто зараження відбулося через використання спільної кухні для приготування їжі.
Це викликало обурення Антидопінгової агенції США. У липні з’ясувалося, що позитивний результат дали проби ще двох китайських плавців.
Нагадаємо, у грудні 2020 року Китай вніс допінг до списку кримінальних злочинів.