На Сонці стався найсильніший з 2017 року спалах [ Редагувати ]

У четвер, 3 жовтня, на Сонці стався найбільший з 2017 року спалах. Про це повідомляють вчені-астрономи, які займаються космічними дослідженнями.
Явище зареєстрували близько 15:00 за київським часом. Вибух стався у центрі сонячного диска. Вчені надали спалаху рівень X9.1.
Вибухи на Сонці такого рівня не спостерігалися вже понад сім років. Востаннє трохи більша подія (вибух рівня X9.3) відбувся 6 вересня 2017 року.
Даних про викид у бік Землі великих мас сонячної плазми немає.
Вчені припустили, що спалах 2 жовтня, який стався на тій самій ділянці зірки, "спустошив" запаси плазми та "новому вибуху просто нічого викидати в космос". Якщо прогноз астрономів невірний, викид підійде до Землі у ніч на 6 жовтня.
З урахуванням спалаху 2 жовтня загальна тривалість магнітних бур може становити до чотирьох днів.
За останні кілька тижнів на Сонці сталося кілька потужних спалахів. Зокрема, в ніч проти 2 жовтня стався вибух потужністю X7.1. Цей спалах став другим за останні сім років. 14 вересня на зірці стався потужний спалах класу X4.5. Її зафіксували на східному краї Сонця.
Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання ділять на п'ять класів: A, B, C, M і X.
Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатів на квадратний метр. При переході до наступної літери потужність збільшується вдесятеро.
Значенням М1 позначають незначні спалахи, M5 - помірні, X1 - сильні, X20 - екстремальні.
Спалахи, як правило, супроводжуються викидами сонячної плазми, хмари якої, досягаючи Землі, можуть провокувати магнітні бурі.
Викиди на Сонці на початку травня призвели до тривалої та найсильнішої з 2005 року магнітної бурі на Землі, яка вночі 11 травня досягла екстремального рівня потужності G5.