На Сонці стався один з найпотужніших спалахів з 2017 року [ Редагувати ]
Четвертий за потужністю спалах у 25-му циклі сонячної активності стався на Сонці 14 вересня. Про це повідомили вчені-астрономи.
Спалах класифікований як X4.5, , його тривалість - 33 хвилини. Це означає, що це четверта за потужністю подія в цьому сонячному циклі, тобто з 2017 року, коли пройшли останні великі спалахи попереднього сонячного циклу.
За інформацією вчених, виходячи з розташування спалаху, є невелика ймовірність дотичного удару по Землі. Моделі попередньо показують невеликі ймовірності такого сценарію (в діапазоні 5-10%).
Магнітна буря очікується на Землі у понеділок, 16 вересня, піком у 7 балів. У вівторок її сила знизиться.
Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання ділять на п'ять класів: A, B, C, M і X.
Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатів на квадратний метр. При переході до наступної літери потужність збільшується вдесятеро.
Значенням М1 позначають незначні спалахи, M5 - помірні, X1 - сильні, X20 - екстремальні.
Спалахи, як правило, супроводжуються викидами сонячної плазми, хмари якої, досягаючи Землі, можуть провокувати магнітні бурі.
Викиди на Сонці на початку травня призвели до тривалої та найсильнішої з 2005 року магнітної бурі на Землі, яка вночі 11 травня досягла екстремального рівня потужності G5.