Індустріальні парки: як працюють центри для бізнесу [ Редагувати ]
Підтримати промислове виробництво в Україні. Допомогти фінансово, логістично, надати пільги, залучити інвесторів, а заразом і працевлаштувати тисячі людей - це мета державної програми "Зроблено в Україні". Вона сприяє появі та розвитку в різних регіонах держави "індустріальних парків". Днями в Мінекономіки заявили, що виділили понад 200 мільйонів гривень з держбюджету на підтримку чотирьох таких промислових майданчиків.
Герої нашого наступного сюжету називають індустріальні парки "п'ятизірковими готелями для бізнесу". Чому? Та які зручності пропонують виробникам у цих готелях?
Світлана Машківська, працівниця компанії-резидента індустріального парку:
Ось це вже на пресі набито. Далі все робить машина: пробиває дірки, забиває ступеньку. Дуже цікавий процес.
Компанія, де працює Світлана, спеціалізується на виготовленні драбин та іншого обладнання для роботи на висоті. Виробництво переїхало зі Сходу України. Співвласник каже: знайти приміщення для релокації було непросто. Дізналися, що на Київщині діє індустріальний парк.
Олексій Олексієнко, співвласник компанії-резидента індустріального парку:
Території заводів в Києві були в дуже запущеному стані, тобто або погано, або взагалі не опалювалися, були погані підʼїзди, а при цьому вартість оренди була в три рази дорожча, ніж на Донбасі.
А в цьому корпусі розташувалася вже іноземна виробнича компанія.
Оксана Подгорецька, працівниця компанії-резидента індустріального парку:
Встановляємо її в ліру, обрізаємо ніжки, перевіряємо на іншу ліру, щоб було в нормі довжина ніжок, потім перевіряємо ніжки на якісне гудіння.
Керівник пояснює нам, чому вирішили стати частиною індустріального парку.
Павло Лобач, директор компанії-резидента індустріального парку:
Вразив спектром тих послуг, що вони надають, якістю і швидкістю будівництва, і, скажімо, якісь додаткові сервіси, які можна отримати від цього індустріального парку. Десь мені подобається дуже порівняння. Знаєте, коли людина знімає готель, вона може зупинитися в мотелі, а може зупинитися в пʼятизірковому готелі. Оце пʼятизірковий готель.
Простими словами "індустріальний парк" - це такий собі бізнес-центр для промислових виробництв, поділений на кілька зон: виробничу, складську, офісну... Компанії-резиденти можуть придбати та орендувати вже готове приміщення або ж замовити нове будівництво під свої вимоги.
Андрій Ропіцький, директор індустріального парку:
Ми можемо обслуговувати вже приміщення, інженерну інфраструктуру, надавати сервіси адміністративні, дозвільні й навіть вже компанії обирають нас як девелопера та агент-підрядника. Те, що ми будуємо, це відповідає всім вимогам сучасності, тобто це будівлі енергоефективні, там створюються належні умови для праці, і, відповідно, вони мають на покрівлі кріплення, які вже застосовані до встановлення сонячних панелей.
Площа цього парку на Київщині перевищує 200 тисяч квадратних метрів. Тут є місце для 30 компаній-резидентів, які мають дати робочі місця понад 4-м тисячам місцевих жителів. А отже, користь від індустріальних парків мають не лише бізнес, а й громади, де розташовані такі промислові зони.
Володимир Вовкотруб, в.о. міського голови:
Це в першу чергу робочі місця, це надалі сплата податків на територію громади і підняття рівня матеріального забезпечення населення громад. Є платоспроможні покупці - буде розвиватися торгівля і всі сфери господарства міста.
Індустріальних парків у різних регіонах держави дедалі більшає. Це частина програми "Зроблено в Україні", ініційованої Президентом. У Міністерстві економіки кажуть: цьогоріч на підтримку 9 парків було витрачено загалом мільярд гривень із державного бюджету. Ще 17 промзон очікують на фінансування.
Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки України:
Співфінансування від нас і від компанії 50 на 50. На деокупованих територіях, співфінансування може бути до 80 відсотків. Коли компанія приймає рішення стати резидентом індустріального парку, вона приїжджає вже на готову площадку, вона отримує нульове імпортне ПДВ і всі мита на ввезення обладнання, яке буде використовуватися для переробки, для свого процесу виробничого. З іншого боку, вони отримують пільгові умови для податку на прибуток протягом 10 років за умови реінвестиції в розвиток підприємств.
Загалом в Україні діє понад 90 індустріальних парків. За програмою "Зроблено в Україні", крім фінансової підтримки від держави, там можуть розраховувати на пільгову вартість підключення до електромереж. Знижка до п'ятдесяти відсотків.