Від невиліковних пацієнтів до моделей: у Києві відбувся особливий показ мод [ Редагувати ]
Ще зовсім недавно були невиліковними пацієнтами, а тепер - дефілюють на подіумі. До Дня донорства і трансплантації органів в Києві пройшов особливий показ мод. Участь взяли люди, що перенесли пересадку органів, а також хірурги-трансплантологи. У такий спосіб організатори вирішили привернути увагу суспільства до важливості донорства. Як усе вдалося тим, хто ще зовсім недавно був прикутий до ліжка та апаратів - далі в нашому матеріалі.
За кілька хвилин у цій залі розпочнеться особливий показ мод. Дизайнерський одяг представлятимуть люди, більшість із яких ніколи не виходила на подіум. 18-річна Владислава з Костянтинівки каже: нарешті вона матиме повноцінне життя. 2 роки тому їй пересадили нирку.
Владислава Федоренко, учасниця показу мод:
Це просто у мене діаліз був 10 років, і за цим в мене такий ріст зупинився. А зараз, коли зробили пересадку нирки, ріст трохи почав відновлятися.
11 років очікування, перш ніж знайшовся донор для трансплантації. Алла розповідає: слабкість і погане самопочуття не минали ніколи. Тепер вона може впевнено крокувати подіумом, пліч-о-пліч із професійними моделями.
Алла Рябошапка, учасниця показу мод:
Я буквально пересаджена тільки три місяці. Я ще дуже свіжа, можна так сказати. Але життя дуже хороше, дуже прекрасно. Життя зовсім друге. Радію життю. На даний час я радію дійсно життю. Хочу подякувати донору.
За кожною такою історією важка робота лікарів. Гаврило теж бере участь у заході. Розповідає, за майже 2 роки в Інституті серця хірурги зробили вже 56 пересадок. Це 56 урятованих життів.
Гаврило Ковтун, завідувач відділення трансплантації органів і тканин людини Інституту серця:
Трансплантація - це про життя, а не про смерть. І тому ці заходи необхідні для того, щоб люди бачили, що ці операції повертають людей до нормального, звичайного, повноцінного життя. Рятують їх життя, і люди повертаються до нормального стану.
У листі очікування на пересадку різних органів в Україні зараз понад три з половиною тисячі українців - зазначають в Українському центрі трансплант-координації. Кожен із них очікує на донорський орган.
Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації:
Ми говоримо про посмертне донорство, але сьогодні існує можливість надати згоду на пожертву анатомічних матеріалів ще за життя. Кожна людина, яка досягла 18 років, може надати ось цю згоду.
За трансплантацією майбутнє - кажуть пацієнти, учасники сьогоднішнього дефіле, та хірурги. Адже одна людина, що погодилася віддати свої органи іншому після смерті, здатна врятувати до 6 життів.