ГУР організувало спеціальний вишкіл для підлітків: чого там навчають [ Редагувати ]
Військово-патріотичний табір для підлітків. Українські розвідники провели черговий вишкіл для молоді. Кажуть, для школярів це і можливість поспілкуватися зі спецпризначенцями, і дістати унікальні знання із захисту батьківщини. Чого навчають у таборі - бачив Анатолій Журавльов.
Будь-яка небезпека в цьому таборі - умовна, усе решта - цілком реальне: військова дисципліна, постійні тренування і навіть позивний.
Є дуже прекрасний мультфільм - "Немо" називається, і там рибка така "Дорі", така класна, така позитивна, як сонечко.
- Позивний "Шева". - Чому такий позивний? - Позивний такий, бо кумир мій - футболіст "Шева", Шевченко.
"Берегиня" - це означає, що та, яка береже, тому якось так.
Це вже не перший вишкіл, який організовують наші спецпризначенці.
- Для чого командиру ця інформація? - Щоби він мені сказав, що робити. - Правильно. І що ще він зробив? - Відповідно діяв з підрозділом. - Вогнева перевага. - Так, вогнева перевага! Можна зробити вогневу перевагу!
Підлітки навчаються надавати медичну допомогу, вивчають ази військової тактики, рукопашного бою, снайперської справи, роботи з дронами.
- Розвертаємо коптер. Знайшов ціль? - Два рази попав. Вправо покотилися, швидше, швидше, швидше.
Організувати кількаденний вишкіл і поділитися досвідом з молоддю - ідея спецпризначенців підрозділу "Артан" Головного управління розвідки.
Позивний "Ліс", військовослужбовець спецпідрозділу ГУР МО України:
Збільшили наш вік до 21 року, бо було дуже багато охочих, які б хотіли відвідувати наші "Звитяги". Навіть хлопці, які вже збираються у військо, приїздять на нашу "Звитягу", щоб підвищити свій фаховий рівень.
Але школярі - основний контингент цих навчань. Хтось вже не вперше на такому вишколі. Як-от Макар.
Позивний "Шева", учасник вишколу:
Було спочатку тяжкувато. А потім вже привик, знайшов друзів, побратимів. Є плани поступити у військове, хоча б спробувати. І поїхати десь до фронту ближче. Якщо війна до того не закінчиться.
Така вмотивованість молоді не може не тішити, кажуть українські розвідники.
Позивний "Ліс", військовослужбовець спецпідрозділу ГУР МО України:
На майбутнє - не зупинятися. Розширювати будемо нашу роботу на інші регіони. Зараз у нас добавилися нові дисципліни. Це буде виживання у природних умовах, виживання в міських умовах. Додаємо - хімічна безпека, безпека на випадок ядерної атаки.
Позивний "Гетьман", військовослужбовець спецпідрозділу ГУР МО України:
Це треба розширювати, це треба ставити на рівні держави, рівні кожної області, району. Чому? Тому що, що буде завтра, як будемо жити, з ким воювати - не знаємо. Ці знання, хай би вони не знадобилися, звичайно, але щось треба знати й щось треба вміти.
Наші захисники кажуть: намагаються бути для молоді не лише наставниками, а й побратимами. І дивлячись на атмосферу табору, схоже, це працює.
- Мамо, я в телевізорі! - "Фемідо", привіт! Ми у вас віримо!