Німеччина змінила політику в'їзду біженців з України [ Редагувати ]
Німеччина змінила політику щодо в’їзду біженців з України та масово відмовляє їм у перетині кордону. Такі повідомлення з’явилися цього тижня в українських ЗМІ. З посиланням на німецький таблоїд BILD. Чи правда це? Скількох українців не пустили в Німеччину цьогоріч? І головне чому? Тетяна Логунова розкаже.
Від початку року Німеччина не пустила в країну майже шість тисяч громадян України. Такі цифри опублікував німецький таблоїд BILD із посиланням на статистику міністерства внутрішніх справ. Журналісти стверджують: саме українці стали найчисельнішою групою іноземців, яких розвернули на кордоні. Іншим відмовляли у в’їзді рідше. Так, наприклад, громадяни Сирії отримали 4700 відмов. Афганці – 2400.
Наскільки правдива інформація таблоїда, сказати важко. Офіційно – вона ніким не підтверджена. Утім, джерела у цього видання, як правило, надійні. У будь-якому разі масові відмови у в’їзді ніяк не пов’язані зі зміною політики Німеччини щодо українських біженців. Країна прихистила понад мільйон українців, що втекли від війни. І продовжує приймати людей.
Причина у посиленому контролі на кордонах. Усередині Шенгенської зони. Запроваджувала його Німеччина поступово. Торік почали перевіряти подорожувальників на кордонах з Польщею, Чехію, Австрією та Швейцарію. У вересні цього року прикордонний контроль поширили на всі сухопутні рубежі країни. Сталося це після теракту у місті Золінген. У серпні біженець із Сирії напав з ножем на відвідувачів музичного фестивалю. Загинули троє людей, відповідальність за скоєне взяло на себе угруповання "Ісламська держава". Згодом виявилося, що нападник взагалі не мав права перебувати в Німеччині. У притулку йому відмовили ще рік тому і мали депортувати до Болгарії. Саме через цю державу він потрапив на територію ЄС.
Ненсі Фезер, міністр внутрішніх справ Німеччини:
Я повідомила Європейський Союз про те, що Німеччина запроваджує вибірковий контроль на всіх сухопутних кордонах. Це допоможе обмежити нелегальну міграцію і захистити нашу країну від небезпек, пов'язаних з ісламістським терором та транскордонною злочинністю.
Тобто у в’їзді в Німеччину, серед інших і українцям, відмовляють лише у разі вагомої причини. Не пускають, наприклад, людей без документів. А ще тих, кому раніше вже було заборонено в’їжджати в Німеччину або іншу державу ЄС. Можуть відмовити й людям, які перевищили термін перебування в ЄС, встановлений безвізовим режимом – 90 днів. І досі не подали заяву на отримання тимчасового прихистку.
А от політика щодо фінансової та соціальної підтримки українських біженців справді може змінитися. Переглянути її пропонує міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер. Він хоче поміняти правовий статус українців. Щоб урізати соціальні пільги та мотивувати до пошуку роботи.
Зараз біженці з України працездатного віку, які не знайшли роботу, одержують так звані "гроші для громадян". Це 563 євро на місяць - стандартна виплата із безробіття. Плюс держава оплачує житло, комірне та медичне страхування. Лінднер пропонує перевести українців на скромніші виплати, які отримують шукачі притулку з інших держав. Та видавати їм фіксовану суму для винаймання житла.