У Нетішині "Енергоатом" будує модульні містечка для працівників окупованої росіянами ЗАЕС [ Редагувати ]
Два модульних містечка зводять у Нетішині для персоналу тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Зараз вже понад шість сотень енергодарівців працюють на Хмельницькій атомній станції.
Щоб забезпечити їх житлом, компанія "Енергоатом" взялася встановлювати у місті тимчасові будиночки, а згодом планують зводити ще й багатоповерхівки. Бо загалом на будівництво третього і четвертого енергоблоків, після схвалення парламентом, мають залучити майже дев'ять тисяч працівників. Модульні містечка проінспектували керівник компанії й мої колеги.
Сергій оглядає кімнату в одному з модульних будинків. Помешкання - невеличке, але з усім необхідним для життя.
Сергій Тригуб, майстер енергоремонтного підрозділу ХАЕС:
Є душова кабіна, є санвузол, є умивальник, дзеркало, невеличка шафа, повноцінна кухня з варильною поверховістю та духовою шафою. Холодильничок і раковина.
Сергій - з Енергодара. На ЗАЕС працював майже двадцять років. Вже більше двох як покинув рідне місто й станцію.
Сергій Тригуб, майстер енергоремонтного підрозділу ХАЕС:
Все в мене залишилось там - квартира. Тільки купили двокімнатну квартиру, тільки зробили ремонт. Прожили з дружиною, так сказати, дев'ять місяців і почалось. Вся Україна бачила, як ми боронили наше місто.
Тепер Сергій працює на Хмельницькій атомній станції. Для працівників окупованої росіянами ЗАЕС у Нетішині зводять ось таке модульне містечко. Двоповерхові будинки з меблями й технікою приїхали сюди аж зі Швеції. Тамтешній уряд передав це житло українським атомникам безкоштовно.
Сергій Сахнюк, заступник генерального директора з інфраструктури Хмельницької АЕС:
У цих модульних будинках є 44 номери, які однокімнатні, і чотири номери – це двокімнатні. Будинки готові в принципі до заселення, підключені повністю до комунікацій. Це по електроенергії, по воді.
А це вже до будинку по типу мінікотеджу придивляється подружжя Звіриків. Максим та Олена також атомники з Енергодара, а зараз - працівники Хмельницької АЕС.
Максим Звірик, інженер з пожежної безпеки ХАЕС:
В нас на разі житла взагалі нема, бо ми приїхали з окупованої території. Ми понад тридцять років пропрацювали на Запорізькій атомці з дружиною. Там все наше було – і дітей хати, квартири й дача особиста.
У цьому будинку є вітальня, спальня та санвузол. Така собі мініквартира на землі. Всередині всі меблі, необхідне приладдя та побутова техніка.
Це котеджне містечко будують вже коштом Хмельницької АЕС. На цій локації житлові модулі українського виробництва. Поки що встановили п’ять таких будиночків, а планують чотири десятки. Тут також заселятимуть запорізьких атомників.
Євгеній Носиков, виконувач обов'язків генерального директора Хмельницької атомної електростанції:
Протягом місяця, можливо, до нового року тут вже люди будуть заселятися. Тому що тут залишилися невеликі ще доопрацювання. Ми маємо укриття доопрацювати й підлаштувати його для людей. Комунікації практично заводяться.
Житло зводять модульне, бо у місті-супутнику зараз мало вільної нерухомості. У Нетішин лише з окупованого Енергодара переїхали понад шість сотень працівників ЗАЕС. Усіх компанія "Енергоатом" забезпечила роботою. Вони працюють над відновленням третього енергоблока, який після схвалення парламентом планують добудувати.
Петро Котін, виконувач обов'язків голови правління АТ "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"":
Наше завдання забезпечити всіх житлом, а це 4,5 тисячі людей. Звичайно, у цих локаціях буде розміщено 50 сімей там, 50 сімей тут на сьогодні. Можемо довести до двохсот фактично таким способом. Інше питання – це будівництво великих будинків, в яких ми всі мешкаємо, в Києві, наприклад. Ми також ці проєкти маємо.
За словами керівника "Енергоатому", добудова двох блоків ХАЕС створить додатково дев’ять тисяч робочих місць. Роботу Максим та Олена Звірики вже мають, тепер питання з житлом. Модульний дім енергодарівцям прийшовся до душі, але сподіваються, що він буде тимчасовим, адже разом мріють повернутися додому в Енергодар.
Якщо вийде з житлом, то взагалі буде все добре. Майже щасливі, але розумієте, що щастя не в цьому. Щастя буде тоді, коли ми переможемо.