У Києві презентували культурно-мистецький проєкт "Бути почутим" [ Редагувати ]
Замість зброї вони взялися за музичні інструменти. У Києві презентували культурно-мистецький проєкт "Бути почутим". На одній сцені зібралися військовослужбовці, ветерани російсько-української війни, студенти та відомі українські культурні діячі. Більше про проєкт - у наступному сюжеті.
Це дракон махає хвостом. Складна комбінація. Удар ногою в голову противника з розвороту.
Максим уже 2,5 роки боронить Україну від ворога, але сьогодні змінив камуфляж на класичний костюм. Зі сцени читає п’єсу, автором якої є один з його побратимів - учасник "Театру ветеранів".
Максим Девізоров, військовослужбовець:
П’єса називається "Удар дракона", і вона описує епізод, коли Геннадій на полі бою втратив ногу, наступивши на міну. Тут є елемент арттерапії, така творча реабілітація, але насамперед це все ж таки спосіб самовираження, якось відрефлексувати всі свої болі, проблеми.
"Театр ветеранів" почав діяти понад рік тому. До творчої команди доєдналося більш ніж півтора десятка бійців. Кілька п’єс уже грають на сценах відомих театрів України.
Максим Курочкін, художній керівник проєкту "Театр ветеранів":
З ветеранами ми знайомимо кращих спеціалістів в цій сфері, тобто з ними працюють драматурги, сценаристи, режисери, продюсери. Ми зацікавлені, щоб до нас прийшли люди з реальним бойовим досвідом, з реальними переживаннями, з реальною потребою викласти свої думки й переживання на папері.
Виступи українських захисників - частина проєкту "Бути почутим". Ініціатива об’єднала на сцені військовослужбовців, студентів, акторів, співаків і письменників з головною метою, щоб українська культура під час війни не занепадала.
Марина Татаренко, керівниця творчого проєкту "Бути почутим":
Люди, які боронять нашу землю — це люди, які були раніше акторами, режисерами, викладачами, вчителями, а зараз вони взяли в руки зброю для того, щоб ми могли з вами сьогодні зустрічатися. І побачити, як саме сьогодні наші ветерани можуть бути дотичні до мистецтва, і якими саме засобами сьогодні ми можемо виражати наші почуття і наш біль.
Ахтем Сеітаблаєв, автор проєкту "Бути почутим":
Особливо під час війни, такого роду проєкти або будь-які культурологічні: чи то кіно, чи то образотворче мистецтво, чи то спільна, особливо спільна, робота між ветеранами, волонтерами, цивільними людьми, з тими, хто дотичний, і тими, хто хоче це робити — це надзвичайно важливо.
"Бути почутим" - це спільний проєкт Національної музичної академії України та державного культурного простору "Кримський Дім". У майбутньому організатори мають намір масштабувати ініціативу та влаштовувати виступи для наших захисників поблизу лінії фронту.