"Український легіон" у Польщі: добровольці підписали контракти із ЗСУ [ Редагувати ]
Перші добровольці "Українського легіону" в Польщі підписали контракти на військову службу. До рекрутингового центру у Любліні надійшло близько 700 заявок. Хто вже долучився до легіону і що мотивує цих людей? Далі в нашому репортажі.
- Вітаю в Збройних силах України! Слава Україні! - Героям слава!
Доброволець "Українського легіону" Ігор Русакевич серед тих, хто щойно підписав контракт на службу в ЗСУ. Будівельний менеджер уже 30 років живе в Польщі, має дружину-польку, дітей і успішний бізнес. Але нині вирішив, що повинен послужити Батьківщині.
Ігор Русакевич, доброволець Українського легіону ЗСУ:
Відчуваю себе поляком, але в душі я українець. Я тут маю сім’ю, родину, роботу хорошу. Ну, і просто мусив ще насобирати свої сили. Я кожного дня дивлюся вєдомості, бачу, що проігруємо. Треба щось з цим робити.
До українського консульства в Любліні, що опікується рекрутингом добровольців, уже надійшло близько 700 заявок від українців з 30 країн світу. Однак найбільше з Польщі та Чехії. Більша частина заявників - люди молодші 25 років. 20-річний Дмитро Здорик приїхав з Литви. Каже, надихнувся прикладом дідуся, колишнього військового.
Дмитро Здорик, доброволець Українського легіону ЗСУ:
У мене дід живе тут в Польщі. Він побачив в Інтернеті, в тік-тоці, про цей Український легіон, скинув мені відео. Ну, і я подумав, що ось якраз шанс сюди швидше піти в армію. Раніше я почувався слабкішим, та у мене було часу достатньо підготуватися - фізично і морально. Обдумав все, зібрався і вирішив піти.
80% добровольців не мають жодного військового досвіду. Серед таких колишній засуджений Юрій Куліус. Він каже, останні два роки жив у Німеччині, однак біда батьківщини не давала спокою.
Юрій Куліус, доброволець Українського легіону ЗСУ:
Воно мене мучило вже давним-давно. У мене багато приятелів воюють, і є загиблі. І просто хочеться себе якось відбілити, набридло тавро судимості. Штурмувати б хотів. А там побачимо. Зараз дарма говорити, бо я ніколи в армії не був. Навіть не розумію, як воно буде.
Після підписання контракту новобранці пройдуть початкову військову підготовку на полігоні у Польщі, далі ж навчатимуться на базах країн НАТО, згідно з обраною спеціальністю. Український легіон матиме сучасну техніку та зброю. Усе це забезпечує польська сторона. Київ відповідає за рекрутинг. Створення цього підрозділу стало можливим завдяки двосторонній угоді про співпрацю у сфері безпеки між Україною та Польщею, укладеній цього літа. У перспективі такий досвід може бути поширений і на інші країни.
Олег Куць, генеральний консул України у Любліні:
Ми все ж таки сподіваємося та очікуємо, як це вже було і заявлено, що наші партнери теж послідують цьому прикладу і таки самі допоможуть організувати тренування, навчання у себе в країнах для наших громадян, щоб вони, наприклад, з логістичного погляду, могли вже звертатися туди. І щоб це було швидше. Просто це є перший проєкт, ми на ньому дуже багато чого, наші колеги, ми спільно з нашими польськими партнерами вивчали.
Поки рекрутинговий центр Українського легіону працює лише у Любліні. Однак у планах виїзна робота й в інших диппредставництвах України в Польщі - у Вроцлаві, Кракові, Гданську й Варшаві. За урядовими підрахунками, нині у Польщі перебуває близько 300 тисяч українських чоловіків призовного віку.