У Кропивницькому працює хаб для переселенців з Донеччини [ Редагувати ]
У Кропивницькому працює гуманітарний центр для вимушених переселенців з Покровської громади та інших районів Донеччини. Там можна отримати допомогу з розселення, необхідні речі та соціальні послуги. Також на базі хабу працює Покровський ЦНАП та соціальна швачка. Гуманітарний центр не лише надає допомогу, а й приймає її. Про його роботу - у нашому сюжеті.
Щодня у цьому гуманітарному хабі в Кропивницькому видають близько чотирьох сотень харчових наборів для вимушених переселенців з Донеччини. Прийшла по нього й сімдесятип'ятирічна пані Лариса. Жінка разом з родиною виїхала з Покровська наприкінці літа.
Лариса, вимушена переселенка з міста Покровськ:
Як уже дужче стало, то ми знайшли житло і приїхали сюди. У чому стояли, в тому і приїхали...
Організували цей хаб за сприяння Покровської громади. Однак надають тут допомогу не лише покровчанам, а й вимушеним переселенцям з усієї Донецької області.
Тамара, вимушена переселенка з міста Костянтинівки:
Я не видержала такого, дуже страшно було, ми думали місяця на три-чотири та й додому, отакі розрахунки були. Як оце сказали, що хату розбили, я місце собі не знаходила, ну, а що, береш себе в руки, нічого не зробиш.
Людмила, вимушена переселенка з міста Авдіївки:
Ракета - під будинок. Повністю зруйнований, квартира згоріла, мамина теж. Сусіди перші приїхали, сказали, що тут добре і тихо.
Отримати тут можна продукти харчування, підібрати необхідний одяг та соцпослуги.
Ольга Гребенькова, керівниця гуманітарного хабу "Єднання":
Ми почали обслуговувати переселенців з Донецької області, а саме з Покровського району, Бахмутського, Вугледарського, Костянтинівського району. гуманітарний хаб "Єднання" допомагає соціальними послугами, гуманітарною допомогою, на базі хабу працює соціальна швачка і соціальна шафа. До нас переїхав також Покровський ЦНАП, ми надаємо консультації, допомагаємо людям оформити документи.
Працюють у хабі чотири соціальних працівники, вони також вимушені переселенці.
Алла Редченко, соціальна швачка у гуманітарному хабі "Єднання":
Це була моя професія. Я була в Бахмуті швачкою. Ну, потім так вийшло, мене дівчатка запросили сюди, я теж приходила як переселенка, одержувала гуманітарну допомогу. Ми познайомилися, дізналися, хто що робить, і тепер я тут. Поміняти блискавку, підшити штани, не кожен може сплатити це в ательє.
Працює хаб щодня у будні з дев'ятої до п'ятої. Тут готові не лише надавати допомогу, а й приймати її. Найбільше нині потребують посуду, постільної білизни та дитячих візочків.