"Шлях воїна": в Кропивницькому презентували документальний фільм [ Редагувати ]
Документальну стрічку "Шлях воїна" презентували у Кропивницькому. Її створили за сприяння Телеканалу "Інтер". Автор сценарію - кореспондентка каналу Олена Бринза, а режисер - Вадим Єрмоленко. Герої фільму - троє ветеранів російсько-української війни. Кожен з них подолав складний шлях реабілітації після поранень. Наш репортаж.
Я намагався притупити це ПТСР, думав, що впораюсь сам, але всі, хто так думає, вони помиляються.
Це уривок з документального фільму "Шлях воїна". Його показ організували у місцевому кінотеатрі в Кропивницькому. На екрані історії трьох ветеранів російсько-української війни.
Мені поступила команда завести піхотний взвод на позицію. Я казав, що там все заміноване і мені будуть потрібні інженери, вони сказали, що на даний час це не вийде. Я пішов розміновувати, ну, розмінував все і крайню міну я розмінував, як кажуть, собою.
Один з тих, хто розповів свою історію у фільмі, кропивничанин Михайло Дроботенко. Захисник пережив ампутацію ніг та непростий шлях відновлення. Нині активно займається спортом та є рекордсменом світу з адаптивного стронгмена.
Михайло Дроботенко, ветеран, герой фільму "Шлях воїна":
Насамперед, щоб хлопці побачили й так само побачили наші люди, так як всім зараз дуже важко, люди не знають, що робити. І суть цього фільму - показати, що не потрібно здаватися, потрібно рухатися, потрібно боротися за все, чого ти хочеш і продовжувати жити, як би важко не було.
На прем'єрі у кінозалі ветерани, студенти, громадські діячі та герої фільму разом з друзями та близькими.
Каріна Мала, наречена героя фільму "Шлях воїна" Дениса Скотнікова:
Думаю, що можуть надихати, особливо якісь такі ключові фрази, ну, от вони можуть, от вони западають в душу, вони залишаються в голові, ти їх все одно прокручуєш, от чим більше фільм підкріплений мотиваційними фразами, от я ж там теж був і мені було важко, але зараз мені краще, я зміг і ти зможеш.
Серед глядачів і ветеран Андрій Казарин. Чоловік на фронті після влучання ворожого дрону отримав 80 відсотків опіків.
Андрій Казарин, ветеран російсько-української війни, глядач:
Мотиваційно, звісно, тому що побачив початок шляху Михайла Дроботенка, як він починав, тому що з ним я познайомився у 23 році, а поранення він отримав у 22 році, побачив, як він започаткував своє відновлення. Я до цього знав, що воно буде, я розумів, про що буде сюжет, то мені сподобалось, круто.
Фільм "Шлях воїна" було створено за сприяння Телеканалу "Інтер". Авторкою і сценаристкою виступила кореспондентка Олена Бринза, а режисером - Вадим Єрмоленко, відомий глядачам такими проєктами як "Весілля" та "Шанс".
Вадим Єрмоленко, режисер фільму "Шлях воїна":
Через відрядження не був на прем'єрі, але поздоровляю Олену, бо це її герої, її ідея. Спочатку ми планували примирити глядача з думкою, що у нас всі інваліди, вся країна в ПТСР, давайте якось пристосуємось, але коли почали знімати, зрозуміли, що інваліди ми, хлопці то повноцінні, а інваліди ми, бо суспільство апатичне, це такий смертний гріх, апатія, відчай. І історія цих хлопців не просто приклад, це дорожня карта для суспільства.
Фільм "Шлях воїна" є у вільному доступі на інтернет-ресурсах.
Наша задача - знайти той ресурс, який вже допоміг людині вижити в надскладних ситуаціях і посилити цей ресурс, тому що вони вже змінились, змінились не тільки фізично, а емоційно, морально, ціннісно.