Буковинка лікує понад пів сотні диких птахів: як проходить реабілітація [ Редагувати ]
Дарує шанс на життя. Буковинка Вікторія Гусарова вже 10 років лікує диких птахів. Зараз у неї пів сотні крилатих: сови, канюки, яструби, сойки. Усі пернаті з різних регіонів України. За цей сезон волонтерка поставила на крило понад 40 птахів. Харчує та лікує їх за власний кошт та завдяки підтримці небайдужих. Пташину реабілітацію бачила Ольга Лучек.
Тридцятирічна Вікторія Гусарова виходжує з пів сотні пташок з різних регіонів України. Спершу лікує їх вдома, потім, якщо стан здоров'я дозволяє, переміщує їх у вольєри. А коли птахи повністю одужують - випускає на природу.
Вікторія Гусарова, реабілітолог, волонтерка:
Постійно ходиш тут з ганчіркою, підтираєш, треба, щоб миски були повні з їжею, бо як хочуть їсти, у них портиться настрій, починають агресувати.
Вікторія тут ветлікар, лаборант, прибиральниця і годувальниця. Кожному птаху намагається максимально приділити увагу. Цей канюк після автотравми.
Вікторія Гусарова, реабілітолог, волонтерка:
У нього гіпокальціємія, йому треба ін'єкції робити, вітаміни, кальцій, у нього подвійний перелом крила ось тут, розбитий суглоб, треба його окутать, щоб він мене не вкусив.
За пів року Вікторія вилікувала та випустила на природу майже пів сотні диких пташок. Але є й такі, котрі залишаються у будинку. Серед інших ось цей одуд з переломом хребта.
Вікторія Гусарова, реабілітолог, волонтерка:
Він ходить зараз потрошки, але перевалюється і тримає себе крилами, дзьобом допомагає, дуже стер собі через це пір'я. Такі птахи зазвичай довго не живуть. Він сам не їсть, бо не може взяти опору, щоб закинути комашку в дзьоб.
Меню у пернатих поживне, щоб під час реабілітації вони набирали вагу. Разом з тим харчування наближене до природних умов. На місяць лікування та корм обходяться волонтерці у 30 тисяч гривень.
Вікторія Гусарова, реабілітолог, волонтерка:
Тут теж у мене таргани, таких я люблю, вони нормально повзають, не тікають, тропічні, дуже смачні, тисяча штук коштує 900 гривень зараз. Тисячу таких і тисячу от таких я намагаюся розтягнути на тиждень-два хоча б. Тут у мене мучний хробак, дрібні личинки, тут ще кальцій намішаний, ще їдять яблука, моркву.
Вікторія каже, за підтримки небайдужих і власними заощадженнями вдається прогодувати всіх птахів. А ще біля будинку облаштувала вісім вольєрів, в яких живуть птахи, які вже пройшли реабілітацію і готові покинути прихисток. У цьому вольєрі нас зустрічають канюки.
Вікторія Гусарова, реабілітолог, волонтерка:
Тут є один з Херсонського напрямку, привезли військові волонтерам в Одесу, його оперували, ампутували крило. Тут є ще стріляний канюк, його підстрелили, вже поранення зажили, він не міг нормально полювати й на обочинах їв збитих тварин. І їхали люди на високій швидкості, збили його і привезли до мене.
Усі клітки зручні та комфортні - ось дятли обдзьобують нові хатинки, а по сусідству - сови. Одна - з Дніпра, постійно лякалася гучних вибухів, а ця вухата - з Кременчука.
Вікторія Гусарова, реабілітолог, волонтерка:
У неї око почало заростати після травми і вона вже через це не може існувати нормально в дикій природі.
Попри те, що стан деяких птахів покращився, Вікторія не ризикує їх відпускати на зиму. Тим часом готується надати прихисток ще одній травмованій пташці.