Делегація протезистів з США відвідала центр на Черкащині [ Редагувати ]
Сучасний протезувальний центр працює в Золотоноші на Черкащині. Його відкрили завдяки американським партнерам. Закордонні фахівці приїздять туди, щоб консультувати українських пацієнтів та навчати наших спеціалістів. Усі послуги для військовослужбовців та цивільних там безкоштовні. Репортаж Ірини Васюри.
Протезист зі США Гері Стробел демонструє нам міцність виготовленої на Черкащині штучної ноги. Сьогодні схожий протез примірятиме Анжеліка Субота з Кривого Рогу. Її старий потребує заміни.
Анжеліка Субота, пацієнтка:
Головне, щоб він був зручний, це все від протезиста, у якому він настрої, там повинна і стопа бути, нахил правильний, це я чотири роки вже на протезі, то я розумію, щоб все це має бути відрегульовано під мою ходу і взуття.
Гері обережно допомагає приладнати протез жінці й перепитує про її відчуття.
І за кілька хвилин лікар переконується: протезування Анжеліки на фінальному етапі.
Своєї черги на спілкування з американськими фахівцями чекає і Валерій з Умані. Чоловік втратив ноги через тривалу хворобу і попередні спроби ходити на протезах були невдалими. Сподівається, цього разу все складеться.
Валерій Захарчук, пацієнт:
Вирішив спробувати, бо все-таки американські фахівці, в них більше досвіду, мабуть, повірив, що це буде отак, і допоможе мені, але, звичайно, треба зусилля і мої прикладати.
А це вже в лабораторії працює Марвін Феру. У штаті Алабама чоловік очолював протезувальний центр. Тепер разом з колегами хоче свої знання передати українцям.
Марвін Феру, протезист:
Розуміємо велику потребу в допомозі тут, в Україні, аби робити це на якісному рівні. Саме тому приїхали й привезли свої експертні знання. Щоб справді високоякісно запустити центр протезування і допомагати українським пацієнтам.
Цього тижня американські фахівці працюють над виготовленням протезів вище та нижче коліна. Особливий акцент на якості та мобільності. У новоствореному центрі використовують лише сучасні технології. Метью Колі показує, як накладають пластик, аби він максимально точно повторював необхідну форму.
Метью Колі, директор американської компанії-партнера:
Іноді через специфіку самого зліпка доводиться загинати, обводити пластик за формою. Ця кругла дозволяє, на відміну від інших, гнучкіше і чіткіше накладати пластик на форму. Це допомагає ще й економити матеріал.
Сергій навчається виготовляти протези в американських фахівців. Раніше він працював учителем фізкультури, рік тому вирішив освоїти нову професію. Чоловік уважно слухає усі настанови та поради, адже розуміє наскільки важливим є майбутній фах.
Сергій Юрченко, технік-протезист:
Дуже багато друзів в мене, які служили, які отримали поранення, отримали ампутації, і мені це дуже важливо, хотілось допомагати, коли в тебе вдається цими знаннями заволодіти, то хочеться продовжувати, тому вже отримую задоволення від навчання і від роботи з колегами.
Потужності нового центру дозволять одночасно працювати шістьом протезистам. Скористатися послугами тут зможуть і цивільні, і військовики. Мешкання, виготовлення протеза та реабілітація - безплатні.
Віталій Собко, генеральний директор громадської організації:
Першочергово ми намагаємось допомогти тим ветеранам, які не проходять по державній програмі або щось пішло не так. Вони нас захищали, втратили кінцівки, і цим ми можемо допомогти, не хочеться сидіти склавши руки, в нашої організації була можливість залучити іноземних партнерів і почати робити це якісно, що ми й вчимось зараз.
Тут уже проконсультували близько трьох десятків пацієнтів. І продовжують навчати спеціалістів, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. Американці переконані: усе вийде, бо українці...
Українці дуже розумні, здібні й швидко вчаться.