"Зимова єПідтримка": на що люди витрачають тисячу гривень [ Редагувати ]
Тисяча гривень "Зимової єПідтримки". Куди витратити? На армію чи на комірне? Минув місяць від початку запуску програми підтримки українців. Нагадаю, кожен громадянин, який залишається в Україні, може отримати від держави тисячу гривень. За даними Мінекономіки, заявки подали вже 10 мільйонів українців. На що витрачають ці гроші? Та чому це найкращий спосіб підтримати армію? Усі роз'яснення в сюжеті Анастасії Пелешок.
Зоя Уколова працює вчителькою образотворчого мистецтва в одній із київських шкіл. Зарплатня невисока. Тому доводиться підробляти: писати картини на замовлення.
Зоя Уколова, жителька Києва:
Я малюю на замовлення, малюю просто, щоб відволіктися від усього, коли малюєш, це взагалі інший світ, продаю іноді, от нещодавно стара картина, я її оформила і половину коштів я задонатила.
Коли дізналася про програму "Зимової єПідтримки", визначилася, на що витратить ці гроші.
Зоя Уколова, жителька Києва:
Я спочатку думала брати не брати, а потім, думаю, раз держава дає, в принципі можна скористатись, використала на транспортну картку, поповнила мобільні телефони, і 500 задонатила на фонд "Повернись живим".
Президентська "Зимова єПідтримка" почала діяти приблизно місяць тому. За цей час, за даними уряду, заявки подали 10 мільйонів громадян. Отримати тисячу гривень можна через застосунок "Дія", державні банки та у відділеннях "Укрпошти".
Ігор Смілянський, генеральний директор АТ "Укрпошта":
Є два мільйони громадян, які отримують пенсію через "Укрпошту", це люди похилого віку, пенсіонери та люди в селі. Вони можуть прийти до нас у відділення сплати комунальних платежів та скористатися поштовими послугами, замовити нашу нову марку, а також перерахувати на підтримку Збройних сил України. Нічого робити не треба, ми знаємо, що на вас вже нарахована тисяча гривень, єдине треба, щоб ви вирішили, як само ви хочете витратити цю тисячу гривень.
Витратити "зимову тисячу" можна на товари українського виробництва, а також комунальні платежі, медичні, ветеринарні чи юридичні послуги, транспортні квитки, мобільний зв'язок, освіту, спорт, відвідування культурних закладів. Ще одна важлива опція - благодійність. Задонатити гроші можна на потреби армії.
Надія Бігун, заступниця міністра економіки України:
Найбільше коштів витрачаються на комунальні послуги, на другому місці - інтернет, телекомунікаційні послуги і на 3-му місці - благодійність, тобто на потреби ЗСУ - 63 мільйони. Комунальні послуги стають потребою номер один, і для нас це дуже добре. Мета цієї програми - пустити грошовий потік в енергетику, на відновлення енергетики.
Ми запитали в жителів Києва, на що вони витрачають.
Марина, жителька Києва:
На те, що необхідно сплачувати за світло, яке подорожчало, і комунальні послуги.
Дмитро, житель Києва:
Волонтерам відправили "Легенда Поділля", є таке громадське об’єднання.
Валентин, житель Києва:
Я не подавав, мова ж іде про 1000 гривень, це не дуже великі кошти, щоб я там заморочувався з цього приводу.
Те, що тисяча гривень невелика сума, думка досить розповсюджена в суспільстві. Але порахуймо, якщо багато людей задонатять її на потреби наших захисників, вийдуть мільйони. А це вже буде суттєва підтримка для нашого війська.
Олег Петренко, голова штабного фонду 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ:
Ми комунікуємо з людьми, кажемо: по-перше, беріть тисячу, тому що дуже багато конспірології, що це потім будуть мобілізовувати й використовувати для мобілізації, хто візьме тисячу, будуть слідкувати за банківськими картками, дуже багато нісенітниць, але є ще одна частина суспільства і вона дуже велика - це люди, які кажуть: мені не треба ця подачка, я не буду брать цю тисячу, це люди, які можуть собі дозволити задонатити цю тисячу на ЗСУ, це люди, яким немає потреби заплатити за комунальні. Одна людина, яка не хоче брати цю тисячу, це одна тисяча, а одинадцять таких людей - це вже броньована техніка М-113 для евакуації наших поранених в третій штурмовій, а 50 тисяч це 4 таких евакуаційних машини для нашої бригади, а мільйони людей, які підтримають і задонатять цю тисячу, це величезна допомога для Збройних сил, їм зараз дуже важко, неймовірно важко!
Тим, хто досі не визначився, на що спрямувати "зимову тисячу" та чи треба взагалі оформляти заявку, бійці радять не забувати про тих, у кого немає вибору, окрім як тримати фронт і берегти наш спокій ціною власного здоров'я та життя.