Реальна ситуація в 155-й бригаді ім. Анни Київської: ексклюзивний репортаж [ Редагувати ]
Ситуація в 155 механізованій бригаді імені Анни Київської - на особистому контролі Президента. Очільник держави очікує на доповіді військового командування та СБУ. Нагадаю, раніше у ЗМІ повідомляли про часті випадки самовільного залишення частини в цій бригаді. Наш воєнкор Ігор Левенок побував на найскладнішому Покровському відтинку фронту і поспілкувався з військовослужбовцями 155-ї бригади.
Як працюють по ворогу мобілізовані? І як ситуацію коментує командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий? Ексклюзивний репортаж - далі.
Донеччина. Напрямок Покровська. Місто, за яке нині точаться жорстокі бої. Танкісти 155-ї окремої механізованої бригади "Анна Київська" готують до бойової роботи німецькі "Леопарди".
Влучність гармати, її називають снайперською. Якщо все вивірено і все правильно, то вона точка в точку, кожен снаряд може попасти.
Через засилля ворожих дронів у повітрі, танкісти б'ють ворога переважно вночі. Нічних коптерів у росіян менше, хоча і вони неабияк дошкуляють.
Володимир, навідник танка "Леопард":
Поставили бойову задачу, виїхали в посадку і рознесли її. Ну, і трохи нас тоже зачепила "фпвішка". Дуже багато дронів, дуже, я в оптику нарахував шість за нами йшло.
Це відео того самого бою, в якому екіпаж Сергія розбирає укріплення росіян. Командир каже, так, було не легко, дісталося і у відповідь, але німецька машина є німецька машина.
Сергій, заступник командира танкової роти 155-ї ОМБР "Анна Київська":
Я думаю, що якби були ті попадання, які танк цей витримував влучання, то ми б уже б тут не сиділи і не розмовляли, якби ми були на радянській техніці.
Ігор Левенок, кореспондент:
Ось ми можемо бачити, що називається необхідність цієї війни - це динамічний захист навіть такого танку як "Леопард", тому що інтенсивність бойових дій і потужність зброї на російсько-українській війні така, що без цього захисту просто не обійтися.
Динамічний захист на "Леопардах" - це вже українська розробка, покликана бойовим досвідом.
Ось "фпівішка" попала і відірвала трохи цієї броні. Але бачите, техніка витримує, німецький захист і додатково наш захист, і все в порядку.
Техніка технікою, та усе ж результат бою залежить від тих, хто нею керує. Танкісти кажуть: усі вони мобілізовані, колишні цивільні люди. Опановували "Леопарди" за кордоном. Хороша була ця підготовка чи не дуже - судити не беруться. Констатують факти.
- Ви з цивільного життя, а якось з танками були пов'язані раніше? - Ніколи! - Навіть строкову не служили? - Ніколи, я навіть, якщо чесно, за кермом ніколи не сидів.
А тепер Юрій механік-водій цієї грізної машини, та ще й який, кажуть командири.
Юрій, командир танкового батальйону 155-ї ОМБР "Анна Київська":
Іскра в людях є. Вони побачили, що машини зберігають життя, це не советські, і тому люди на це віднеслися позитивно і вони готові виїжджати.
Страх був на початку, а після першого виїзду він пропав, не знаю куди. Тобто є задача, ми виїжджаємо і працюємо.
Розголос скандалу щодо 155-ї бригади докотився й до танкістів. Низка медіа розповсюдили інформацію щодо проблем цього підрозділу. Йдеться, зокрема, про масове СЗЧ, недостатню підготовку і великі втрати бійців.
Не реагую на те, що там відбувається в бригаді на рівні політики. Наша задача - захищати державу, от і все.
Нова бригада носить ім'я київської князівни Анни, яка стала французькою королевою. Військовій справі новобранців навчали у Франції. На резонансну інформацію реагує вище командування. Ексклюзивно на наші питання відповідає командувач сухопутних військ Михайло Драпатий.
Михайло Драпатий, командувач Сухопутних військ ЗСУ:
Я стверджую, що ряд фактів має місце. Я зі свого боку негативно відношуся до всіх цих проявів і до того, що можна було поправити на місцях всіма рівнями управління, мається на увазі всіма командирами й командувачами. Під вмілим командуванням, над чим ми зараз працюємо, я також не буду цього замовчувати, залежить успіх того особового складу. І тому я впевнений в тому, що те, що було озвучено, воно буде з часом спростоване.
Ситуацію в 155-й бригаді взяв на контроль Президент. Міноборони, Генштаб, ДБР та СБУ отримали доручення найближчим часом надати голові держави офіційні доповіді.