Адміністрація Байдена вимагала від Meta цензурувати навіть меми - Цукерберг [ Редагувати ]
Глава корпорації Meta Platforms Марк Цукерберг прийшов на подкаст до Джо Рогана і розповів, що адміністрація президента США Джо Байдена вимагала від Facebook, Instagram і Threads цензурувати навіть меми.
За словами Цукерберга, цензура у соцмережах з'явилася після виборів, на яких обрали Дональда Трампа та Brexit (вихід Британії з ЄС - ред.).
Він повірив журналістським розслідуванням про те, що причиною перемоги Трампа у 2016 році стала кампанія з дезінформації у ЗМІ.
Фактчекінг у Meta швидко перейшов від викриття "таких речей, як пласка Земля" до політично вмотивованих тем.
Я думаю, що після всього цього це щось із "1984" - однієї з тих книг, де це справді слизький шлях.
Посилення цензури у соцмережах почалося за часів пандемії коронавірусу. Адміністрація Байдена тиснула на Meta, щоб забрати інформацію про побічні ефекти вакцин.
Цукерберг при цьому обмовився, що безпосередньо не брав участі у переговорах на цю тему з американською владою.
Пізніше адміністрація Байдена почала вимагати від Meta цензурувати меми та сатиру. Компанія відмовилася це робити, що призвело до переслідувань.
Зокрема Байден заявив, що Meta "вбиває людей" - це спричинило розслідування. Влітку 2021 року Байден дійсно звинуватив Meta у "вбивствах людей" через те, що на ресурсах компанії поширювалася дезінформація про COVID-19.
Також Цукерберг розкритикував керівництво Twitter за блокування акаунту Дональда Трампа, "оскільки це позбавило його можливості поширювати інформацію", і виступив за свободу слова.
Водночас Марк похвалив X (Twitter) за підхід до перевірки фактів - у них замість фактчекінгу використовуються примітки від спільноти.
Цукерберг звинуватив держави у втручаннях та поширенні дезінформації за допомогою мереж фальшивих акаунтів. ШІ допомагає знаходити їх та видаляти - також системи борються зі шкідливим контентом типу продажу наркотиків.
За його словами, з точністю видалень є проблеми - технології удосконалюватимуться, але завжди буде ризик помилок.
Вхід голови Ultimate Fighting Championship (UFC) Дани Вайта, відомого своєю дружбою з Трампом, до ради директорів Meta має допомогти впоратися з тиском урядів.
Цукерберг визнав, що американські силовики іноді можуть читати листування у WhatsApp, навіть незважаючи на їхнє шифрування, однак компанія переглянути їх не може, "якщо вони не сфотографовані чи не передані іншим способом".
Цукерберг назвав WhatsApp і Signal найбезпечнішими месенджерами, однак згадав Telegram та арешт Павла Дурова. За його словами, "є питання" щодо переслідувань з боку держав.
Нагадаємо, що днями Марк Цукерберг оголосив, що Meta Platforms відмовиться від фактчекінгу в соціальних мережах Facebook, Instagram і Threads, які їй належать.