"Каракурти" для ЗСУ: як волонтери створюють унікальні БпЛА [ Редагувати ]
Майже три місяці роботи: навчання, моделювання, збір та тестування. І нові дрони "Каракурти" готові до відправки на фронт. В Ужгороді волонтери зібрали та протестували нові сучасні дрони, які влучають чітко у ціль навіть у важко доступних місцях. Найважче в роботі - збір коштів. Бо ж нові "пташки" значно дорожчі за звичайні дрони.
Як вдалося виготовити дрони? Скільки коштують складники до них? Мар'яна Мартин про все детально розповість.
Володимир Суран - координатор ГО "Руху підтримки Закарпатських військових", керівник проєкту "РІЙ":
Це 5-кілометрові дрони, які летять на Донецький напрямок. Це рами великі й котушки 10 км. Ось він в зібраному вигляді з наземною станцією, ці дрони летять на Донецький, Запорізький напрямок.
Жалять, падають, але завдають ворогу неабияких прикростей. Закарпатські волонтери розпочали виготовляти нові сучасні дрони. Називаються вони "Каракурти" і отримують сигнал через оптоволокно.
Володимир Суран - координатор ГО "Руху підтримки Закарпатських військових", керівник проєкту "РІЙ":
Це бабіна, звідси оптоволоконний кабель витягується, там всередині все спіраллю скручено, і шляхом витягування із наземної станції дрон рухається, а це оптоволокно звідси витягується, тому є мінімальний супротив такого процесу, і не гальмується таким чином політ дрона.
"Каракурт" може скидати вибухівку просто у ворожі окопи чи під колеса ворожої техніки. Заїжджати в недоступні для прямого влучання місця та й загалом доправляти боєзаряд на підрив у найнесподіваніший для противника спосіб.
Володимир Суран - координатор ГО "Руху підтримки Закарпатських військових", керівник проєкту "РІЙ":
Вони мають здатність пролітати над усіма засобами радіоелектронної боротьби, не чутливі, тому що керуються оптоволоконним кабелем, на який на цей момент впливу негативного нема. Сигнал передається, і дрон долітає до розвідувальної цілі й знищує її.
Оператор керує дроном віддалено із захищених позицій.
Володимир Суран - координатор ГО "Руху підтримки Закарпатських військових", керівник проєкту "РІЙ":
Для того, щоби дрони міг злетіти, має бути пульт наземного керування, до якого кріпиться оптоволоконний кабель, і пілот через цей пристрій здійснює керування дистанційно.
Ці "пташки" зможуть долати відстань 5 та 10 км. Над першою партією інженери працювали близько 3-х місяців. Волонтери "Руху підтримки Закарпатських військових" дрони збирають самостійно. Тут їх і тестують. Виготовляють навіть частину комплектувальних для БпЛА. Необхідні деталі для таких безпілотників вартують від 35 до 50 тисяч, залежно від розміру апарата. Кошти на виготовлення "Каракуртів" збирали від грудня.
Марія Мудранинець – волонтерка "Рух підтримки Закарпатських військових":
Щотижня, буває так що і два-три рази в тиждень. Повірте, що грошей багато не буває, а донати у нас упали у всіх. Я, наприклад, з гордістю стою і всім розказую, на що саме будуть спрямовані кошти, кинуті в нашу скриньку.
Волонтери організовують доброчинні заходи, аукціони, ярмарки, постійно чергують зі скриньками у супермаркетах Ужгорода. Відкритий і збір у соцмережах. Тим часом інженери вже опановують роботу над іншими сучасними моделями БпЛА. А першу партію "Каракуртів" на фронт передадуть вже найближчим часом.