Програма "Ти як?" оприлюднила результати соцдослідження про психічне здоровʼя українців під час війни [ Редагувати ]

Результати дослідження у межах всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" свідчать, що у суспільстві суттєво збільшився запит на психологічну допомогу.
Про це повідомила Перша леді Олена Зеленська.
"Cпівчуття замість критики ментальних проблем. Бажання поступово "відкриватися" фахівцям та конструктивні методи подолання стресу. Про це — результати четвертої хвилі всеукраїнського дослідження, проведеної у грудні 2024 - січні 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", — зауважила Зеленська.
В Україні поступово зменшується стигматизація та упередження щодо психологічної допомоги. Про це свідчать ключові соціологічні показники, повідомила перша леді Олена Зеленська.
За її словами, частка громадян, які звертаються до психологів або психотерапевтів, зросла з 7% у 2022 році до 17% на початку 2025-го. Водночас кількість тих, хто категорично не розглядає таку можливість, скоротилася майже вдвічі — з 46% у 2022 році до 22% у 2025-му.
Також зростає запит на психологічну підтримку: якщо у 2022 році про її необхідність заявляли 41% українців, то нині цей показник становить 71%. Крім того, 86% респондентів вважають, що тему ментального здоров’я потрібно обговорювати ширше, тоді як на початку 2024 року такої думки дотримувалися 75% опитаних.
"Це свідчить про те, що люди потребують якісної, фахової інформації про ментальне здоров’я та готові її сприймати", — зазначила Зеленська.
Вона також звернула увагу на зміну суспільного ставлення до осіб із психологічними труднощами. За її словами, 92% опитаних висловлюють їм підтримку, наголошуючи на важливості співчуття замість критики.
Дослідження щодо ментального здоров’я проводиться з 2022 року для відстеження динаміки суспільних настроїв, пояснила перша леді.
"Воно також допомагає зрозуміти, які компоненти Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" слід посилити чи коригувати. Ми аналізуємо, яку додаткову інформацію включити в Аптечку самодопомоги, якщо попит на неї зростає. Як розширити коло людей, здатних надавати першу психологічну допомогу. Як українцям зберегти стійкість, яку вони демонструють, і вийти з цієї війни не поколінням травми, а поколінням вцілілих", — підсумувала Зеленська.