День онкохворої дитини: чому обізнаність рятує життя [ Редагувати ]
15 лютого - День онкохворої дитини. Напередодні у всьому світі говорять про важливість інформування суспільства про проблеми дитячої онкології. Адже саме обізнаність у симптомах, які можуть свідчити про хворобу, допомагає врятувати життя малечі. Ірина Васюра побувала у дитячому відділенні онколікарні та поспілкувалась з пацієнтами.
Маленька Ксенія ані хвилини не сидить спокійно. Допитлива дівчинка роздивляється все довкола та бавиться знайомими іграшками. Родина в Черкаси приїхала з Маріуполя. Півтора року тому звернулися до лікарів, бо у дитини з'явилися невеликі синці, знизилась вага і заболіли ніжки. Встановили діагноз - гострий лімфобластний лейкоз, відтоді й почався їх шлях боротьби з недугою.
Анастасія Гежа, мати:
Безумно страшно було, але я дивилась на неї, як вона все це може, то думаю, і я можу, якщо вона може, їй було боляче і саме страшне од того, що їй боляче, а я не можу нічим допомогти, але цей шлях треба було пройти.
Микола тепер теж щотижня приїздить в онколікарню здавати аналізи. Діагноз дитини став шоком для всієї родини, каже мати хлопчика Тамара. І радить усім батькам звертати увагу на нетипові симптоми, які можуть свідчити про страшну хворобу.
Тамара Швець, мати:
Увечері начинається холодний піт, холодний і дуже багато, і температура спочатку є, потім зникає, гемоглобін дуже низький, і в нас ще був лімфовузол збільшений.
З низьким гемоглобіном спочатку до лікарів звернулась і Оксана з донькою Альоною. Ще до встановленого діагнозу жінку насторожувала кволість дочки.
Вікторія Сидорець, мати:
Дуже бліді губи, дуже велика слабкість, вона ні на вулицю, ні гулять, ні їсти. Вона клеїла пластир скрізь, де боліло, вона тільки лежала і була аж біло-зелена.
Лікарі кажуть: найгірше те, що чіткої симптоматики онкологія не має. Тому батькам варто звертати увагу на будь-які нетипові стійкі прояви та зміни стану дитини, адже виявлення захворювання на ранній стадії допоможе врятувати життя.
Оксана Глухарева, завідувачка блоку дитячої онкології та гематології:
Боротьба за життя дитини - це війна, це війна тяжка, кривава і нещадна, але і перемога висока. Для того, щоб дитина стала переможцем, потрібно вчасно звернутись. На жаль, сьогодні як ніколи гостро постала проблема занедбаності, діти вертаються дуже пізно.
Усіх небайдужих лікарі закликають ставати донорами крові та кісткового мозку, адже так кожен може долучитись до порятунку онкохворих дітей і дорослих.