"Оземпік" позбавляє від алкогольної залежності - дослідження [ Редагувати ]

Популярний препарат від діабету "Оземпік" (семаглутід) не лише лікує ожиріння, а й позбавляє алкогольної залежності. Про це свідчить дослідження Медичної школи Університету Північної Кароліни, повідомляє The Guardian.
У дослідженні взяли участь 48 людей, які страждають на алкогольну залежність, і тривало воно лише 2 місяці, тому вчені не впевнені у його точності на 100%.
Водночас у всіх піддослідних у результаті щотижневого прийому препарату споживання алкоголю знизилося на 41%, зменшився і потяг до спиртних напоїв.
Встановлено, що семаглутід, активний інгредієнт препаратів, які продаються під торговими марками Wegovy та Ozempic, відчутно зменшує тягу до алкоголю.
Отримані результати доповнюють повідомлення людей про те, що "Оземпік" допомагає впоратися не лише з потягом до їжі, а й до тютюну та алкоголю.
Ймовірно, механізм роботи препарату такий самий, як і при зниженні ваги: він блокує сигнали мозку, які повідомляють про бажання випити.
Ліки, розроблені данською компанією Novo Nordisk для лікування діабету 2 типу, зробили революцію в лікуванні ожиріння, і дані свідчать про те, що вони можуть мати переваги в інших сферах здоров’я, таких як зниження ризику інфарктів та інсультів.
Водночас у США ширяться повідомлення, що деякі пацієнти, які приймають ці популярні препарати для зниження ваги, почали сліпнути.
Дослідники зафіксували дев'ять нових випадків повної або часткової сліпоти у людей, які використовували семаглутід (Оземпік) і тирзепатид (Мунджаро).
Так, одна жінка втратила зір лише за одну ніч після першої ін'єкції "Оземпіка". Вона припинила приймати препарат, зір відновився, але через два тижні після відновлення курсу втрата зору повернулася. Повне відновлення зайняло сім місяців.
Інший пацієнт через рік прийому "Оземпіка" прокинувся з "тінню" в оці - з'ясувалося, що судини його сітківки пошкоджені.
Медики підозрюють, що препарати можуть порушувати кровообіг у зоровому нерві через різке зниження цукру на крові.