Спалах грипу і ГРВІ: як реагує Прикарпаття [ Редагувати ]
Перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип зафіксовано вже в дев'яти областях - Хмельницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій. На Прикарпатті та Львівщині через різке зростання захворюваності влада ввела "локальний карантин".
В івано-франківських поліклініках велелюдно - щодня близько чотирьохсот звернень. На грип, ГРВІ та ковід прикарпатці хворіють цілими родинами й колективами.
Галина Кочмарська, сімейна лікарка Івано-Франківської міської поліклініки №1:
Навіть в одній сім'ї клініка може бути найрізноманітніша. Одні мають високу температуру, інші мають температуру із явищами інтоксикації. На жаль, дуже часто вони супроводжуються ускладненнями у вигляді бронхітів та пневмоній. І відповідно ми повинні скеровувати їх у стаціонари.
Ольга Савчук, директорка Івано-Франківського КНП "Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги":
Одним із симптомів, які не зовсім характерні для такого періоду, але який ми спостерігаємо - це тривалий надсадний виснажливий кашель, який залишається у пацієнта після того, як він перехворів на ГРВІ.
Серед недужих майже сімдесят відсотків діти.
Ольга Савчук, директорка Івано-Франківського КНП "Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги":
Особливістю даного сезону є те, що більшість дітей хворіє на грип. І ми маємо підтвердження випадків грипу за допомогою швидких тестів. Це як грип А, так і грип Б. Доросле населення активно вакцинується. Натомість дітки, я практично не знаю, на моїй практиці немає таких пацієнтів молодшого віку, яких би батьки вакцинували.
Фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб щотижнево моніторять епідситуацію. Стрімке підвищення захворюваності зафіксували ще в січні. Щотижневий приріст від двадцяти до тридцяти відсотків. Є на Прикарпатті вже і летальні випадки - п’ять від ковіду та два від грипу. Один із пацієнтів - 12 річний хлопчик.
Руслан Савчук, головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області:
Ми бачимо зростання захворюваності, і те, що ми перейшли епідемічний поріг на 95 відсотків. Такий швидкий ріст відбувся шляхом того, що відбуваються активні контакти між дітьми - це в закладах освіти, дошкільних закладах, не дотримуючись маскового режиму в сезон активної циркуляції вірусних інфекцій.
Олена Анатоліївна - вчителька першого класу в одному з ліцеїв Івано-Франківська. Серед її учнів нині відсутня майже третина.
Олена Вайнагій, вчителька ліцею №24 м. Івано-Франківськ:
Така плинність, що минулого тижня хворіли одні, а цього тижня вже зовсім інші. Тобто процес триває, і вчителів багато із педколективу захворіло. Вже доходило до того, що не було кому йти на заміну в класи, ну, і діти.
Тож уже другий тиждень заклад на дистанційному навчанні.
Ігор Мельничук, директор ліцею №24 м. Івано-Франківськ:
Дуже багато хворих вчителів. Цифра сягнула до 16 чоловік, це відчутна картина, і понад триста дітей, які звернулися до лікаря, і є окремі випадки запалення легень, ситуація є достатньо напружена.
Через швидке зростання кількості хворих на ГРВІ та грип посадовці вирішили перевести на онлайн-режим усі школи та коледжі області аж до четвертого березня.
Руслан Савчук, головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області:
Також у рішенні було запропоновано, і воно підтримане, що ми рекомендуємо обмежити культурно-масові заходи, обмежити перебування великої кількості людей у закладах, які передбачають у міжепідемічний період такі скупчення, а також масковий режим. Ми запропонували обмежити відвідування пацієнтів у лікарнях родичами, близькими, друзями.
Щодо садочків та вищих навчальних закладів, то керівникам наразі рекомендують зважати на епідситуацію. Якщо статистика захворюваності зростатиме, то так само запровадити дистанційну форму.