Більше як 370 годин: як тренують мобілізованих за новим курсом БЗВП [ Редагувати ]
Півторамісячна програма підготовки. Більше як 370 годин. У навчальних центрах, які готують мобілізаційні кадри для ЗСУ, впроваджують п'яту редакцію програми базової підготовки. Головний акцент на психологічну стійкість новобранців.
Що включає програма? Як тренують мобілізованих? Про все детально в сюжеті за матеріалами Медіацентру ЗСУ.
Ще місяць тому багато хто з цих бійців узагалі не тримав у руках зброю. Зараз стріляють і впевнено, і влучно.
Позивний "Мага", мобілізований військовослужбовець ЗСУ:
Служив строкову службу 18 років назад. Тоді роботка була фізична, а зараз навчаємося тактики, стрільби, виживати. Взагалі не міг стріляти практично. На строковій службі я мало стріляв, пару раз держав автомат. А тут постійно, кожен день, стріляємо.
Відпрацювати влучність стрільби та швидкість у поводженні зі зброєю – лише частина із цілої низки завдань.
Ігор, мобілізований військовослужбовець ЗСУ:
Навчився стрілять, бігати, броню носить, навіть спина перестала трошки боліти, шия не болить вже від каски, а ноги стали такі, що, мабуть, можна дерева ламати!
Бойова тактика, фізична підготовка. Чималу увагу інструктори приділяють штурмовим діям. Зокрема, веденню бою в траншеї з використанням страйкбольної зброї.
Позивний "Бізон", мобілізований військовослужбовець ЗСУ:
Відпрацювали штурм траншеї двійками з використанням бойової та страйкбольної зброї. Для кожного давалося по 4 цілі для прострілу, а також імітували кидання гранати. Інструктора хороші – доцільно й адекватно все пояснюють, показують все.
Інструктор:
Використовуємо страйкбольну зброю, страйкбольні гранати, щоб це було більш реалістично. Люди розуміють, як працює зброя, де вони допускають помилки, де можна цю кулю зловити. Тому страйкбол - це краще, ніж просто холостити зі зброї.
Працюють новобранці й з новітніми технологіями – дронами та засобами радіоелектронної боротьби. Заступник головнокомандувача Збройних сил Олег Апостол каже: бійці мають бути готовими до будь-яких несподіванок на війні.
Олег Апостол, заступник головнокомандувача ЗСУ, Герой України:
Зараз основний посил – добитися основних дій з цих навчальних центрів, що треба звернути увагу на такі дрібниці, які на полі бою нам дадуть перевагу і дадуть нам успіх. Ось це ми хочемо зараз відпрацювати. Оці маневрові дії, протидія проти противника, наші контрдії, коли у нього є перевага - над цим ми зараз в основному і працюємо.
Уміння надавати першу допомогу пораненому, психологічна стійкість – також невід’ємні навички військовиків, наголошують інструктори. Усі вони воювали на фронті.
Створення ефективної системи підтримки та оновлення знань бійців, взаємодія між підрозділами та родами військ - один із пріоритетів курсу базової загальної військової підготовки - наголошують у Генштабі.
Олег Апостол, заступник головнокомандувача ЗСУ, Герой України:
Ми покращили вогневу підготовку, тактичну, психологічну, ви бачили й інженерну – весь комплекс занять. Всі представники, які зараз були присутні, надалі це все рознесуть, і мають в усіх центрах все так розкласти, і так само все підготувати й навчати по цій новій програмі – п'ятій БЗВП навчати наших військовослужбовців. Основна мета, щоб вони були дійсно потужно підготовлені.
Про важливість засвоєння нової програми - кажуть і самі вояки.