Пройти смугу перешкод у суцільній темряві: як готують новобранців [ Редагувати ]
Пройти психологічну смугу перешкод у суцільній темряві. В одному з навчальних центрів оперативного командування "Захід" мобілізовані на завершення базової загальновійськової підготовки складають щось на кшталт іспиту. Умовне бойове завдання виконують вночі.
Рекрути проходять смугу завдовжки триста метрів під звуки вибухів, нальоту авіації та дронів. Усе для того, щоб занурити новобранців в атмосферу реального бою. Нічний вишкіл курсантів бачили мої колеги.
Зачищають окопи.
Пробираються крізь хащі, деруться на височезну стіну.
Долають тунелі й все під звуки вибухів, нальоту, під ревіння моторів авіації та дронів.
Віталій, командир навчальної роти інструкторів:
Застосовуються ФПВ-дрони, застосовуються звуки імітація літаків, піротехніки, застосовуються гранати імітаційні для того, щоб люди могли відчути на собі все те, що відбувається в реальному бою.
Мобілізовані долають смугу перешкод, яка максимально відтворює атмосферу поля бою. Вона завдовжки триста метрів. Пройти її ще те випробування. Увесь маршрут здолати треба у суцільній темряві!
Завдання рекрутів – зайти в тил до ворога, прикриваючи один одного. Інструктори моделюють ситуації, які можуть виникнути на передовій.
Ось група евакуювала пораненого побратима з окопу. Знання з такмеду у мобілізованих перевіряють на фініші смуги.
Позивний "Вишня", інструктор з тактичної медицини:
В умовах стресу безпосередньо оце хочеться, щоб вони відчули, темнота, дезорієнтація, щоб хлопці могли надати допомогу. Бронь. На них ще рюкзаки навантажені з кариматами, спальниками, і в них ще там сухпаї знаходяться. Вони вже дві доби в полі.
Василь щойно пройшов усі перешкоди. Зізнається: подолати їх було непросто, але це, каже, загартовує і тренує командний дух. Він зі Львова, працював експедитором, тепер готується захищати країну.
Василь, мобілізований:
Кожен відтинок тяжкий по-своєму. Дуже велике фізичне навантаження. Дихання, а так в загальному досить високого досвіду набралися шляхом цієї смуги. Маємо один одного відчувати навіть боковим зором, бо в одному полі. Як-то кажуть, один в полі не воїн. Завжди має бути побратим збоку, який прикриє тобі спину.
Більшість рекрутів донедавна жодного відношення до армії не мали. Ази військової справи опановували півтора місяця на БЗВП. Тепер вперше своє умовне бойове завдання курсанти виконували під покровом ночі.
Артем, мобілізований:
Тяжко пересуватись, тому що затишшя, і треба це робити все тихіше й акуратніше. Очі привикають, і ти бачиш гарно. Ніхто не казав, що буде легко, але треба боротись з цим, тому що там буде ще тяжче.
Такий нічний вишкіл – це завершальний етап базової загальновійськової підготовки. Його віднедавна започаткували в одному з навчальних з центрів оперативного командування "Захід". Усе для того, аби якнайкраще підготувати рекрутів.
Петро Нагорний, начальник циклової комісії загальновійськових дисциплін:
Це випускний екзамен. Штурмові дії на війні відбуваються вночі або під ранок, коли погана видимість. Була ідея створити навчальний такий об’єкт, де дійсно можна навчати курсантів хороших справ в плані штурмових дій, в плані зачистки окопів, окопів з перекриттям, подолання перешкод різної складності. Нічна смуга в Україні не проводиться, поки ми є початківцями.
Усі інструктори з бойовим досвідом. Тарас місяць тому повернувся із Запорізького напрямку. Як не намагався ускладнити завдання курсантам – ті, каже, пройшли усе гідно.
Тарас, інструктор:
Важливо старатися погрузити їх в бойову атмосферу наскільки це можливо, щоби вони не розгубилися, щоби вони не втрачали комунікацій один з одним. В бою, на жаль, буде ще важче.