Тепла зима та озимі культури: що чекає на врожай цього сезону [ Редагувати ]
Українські аграрії вже розпочали підготовку до посівної. Нинішня зима була незвично теплою і малосніжною. І це важливий чинник. Наша кореспондентка Ірина Васюра дізнавалася, якого урожаю чекати цього сезону.
Григорій Пащенко показує озимину на полях Черкащини. Розповідає: екстремальна зима змусила непокоїтися щодо майбутнього врожаю.
Григорій Пащенко, голова фермерського господарства:
Вона нормально розвивалась, зима була не холодна, снігу нема, а ці заморозки для озимини не страшні, ця зима унікальна, було тепло, морозів не було, тільки в лютому пішли морози.
На кліматичні зміни чоловік уже зважив: цьогоріч планує найбільше посіяти кукурудзи. Ця культура менш вибаглива до змін погоди. А ще є основою для багатьох кормів для тварин.
Григорій почав хазяйнувати під час повномасштабної війни. Нині має понад сотню голів великої рогатої худоби. Саме на її годівлю і піде майже весь урожай. Тож від того, скільки чого зберуть на полі, залежить і робота ферми. Окрім корів і телят, у господарстві ще й зо два десятки коней.
Ірина Ткач, донька фермера:
Все, що на полях вирощується: пшениця, зерно, кукурудза, сіном годуємо, коли собираєм - це все йде коням, проблем з харчуванням немає, бо висока врожайність.
Агросиноптики кажуть: причин для занепокоєння саме врожаєм наразі немає. Для озимини поступове зниження температури взимку - не зашкодить. І навіть найтепліший за всю історію спостережень січень - полям не загроза.
Тетяна Базаєва, провідний агрометеоролог черкаського обласного центру гідрометеорології:
Озимина у більшості часу знаходилась у стані неглибокого зимового спокою, а в січні навіть вегетувала, звернувся фазовий розвиток, збільшилась кількість стеблів і листків, це було досить сприятливим фактором для рослин.
Проте й радіти поки зарано, адже попереду весна. Щоб земля щедро вродила, необхідна достатня кількість вологи у ці місяці.
Та хай що чекати від погоди - Григорій Пащенко оптимізму не втрачає: вірить і в багатий врожай, і в розвиток агросектору, і найголовніше - в перемогу України.
Сто процентів переможе, уже перемогла, бо за три дні Київ не взяли. Після війни буде великий підйом, молодь, всі, хто вернеться з-за кордону, з сотні почне робить і він побачить, як це робиться.