Гарантії безпеки для України: Велика Британія та Європа прискорюють роботу над рішеннями [ Редагувати ]
Робота над гарантіями безпеки для України прискорюється. Про це розповів міністр оборони Великої Британії Джон Гілі після переговорів зі своїми європейськими колегами у Парижі. Навіщо скликали цю зустріч та які головні її результати? Дивіться далі.
"Європейська пʼятірка" знову разом. Міністри оборони Франції, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Італії зібралися разом у військовому шпиталі Валь-де-Грас у Парижі. Вони представляють нове європейське утворення держав із найбільшими оборонними бюджетами. Разом з представниками ЄС та НАТО говорили про оборону Європи, підтримку Збройних сил України та гарантії безпеки. Саме українське військо є головною гарантією безпеки для України, каже міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.
Себастьєн Лекорню, міністр збройних сил Франції:
Очевидно, що виникає дуже широкий консенсус, який формується на цьому саміті міністрів оборони, що першочерговою гарантією безпеки для України є, очевидно, сама українська армія, тобто її можливості, озброєння, обладнання, підготовка, її формат. Як ми бачимо тут і там в інформаційній війні, яку може вести росія, з’являється слово демілітаризація, але це не так. Навпаки, справжньою гарантією довгострокової безпеки будуть можливості, які ми можемо надати українській армії.
Лекорню каже, що близько півтора десятка європейських країн зацікавлені в обговоренні нової архітектури безпеки для України. Конкретики щодо того, який вона повинна мати вигляд, поки що немає. Лідери намагаються залучити якнайбільше країн до коаліції охочих для надання гарантій безпеки для України.
Джон Гілі, міністр оборони Великої Британії:
Сполучене Королівство та Франція спільно очолюють роботу над планами просування миру та домовленостей щодо гарантій безпеки для України. Ми робимо цю роботу разом, ми тісно співпрацюємо з країнами-партнерами й ми прагнемо побудувати коаліцію охочих з Європи та за її межами. І відсьогодні ми прискорюємо цю роботу.
Міністри розглядають різні варіанти відносно гарантій для України і чітко заявляють: ні ялтинського сценарію, ні чогось на зразок Будапештського меморандуму або мінських домовленостей не повинно бути. росія має спершу довести, що справді хоче припинення вогню, каже німецький міністр оборони.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
Начальники штабів нашої армії розроблять плани, адаптовані до цього плану припинення вогню, але зараз м’яч на полі володимира путіна. Він повинен продемонструвати готовність, про яку він завжди говорив щодо припинення вогню. Це залежить від нього: припинити бомбардування, припинити надсилання безпілотників, бомб і ракет, росія також повинна припинити свої атаки на Чорне море та поблизу лінії фронту.
Засідання "Європейської пʼятірки" у Парижі стало продовженням серії міжнародних зустрічей щодо гарантій безпеки для України. Цієї суботи міжнародні партнери продовжать тему у відеоформаті, зустріч скликає премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер.