"Довгий Нептун" у дії: як і чим б'є Україна по рф на тисячі кілометрів [ Редагувати ]
Гриміло цієї ночі не лише в Саратовській, а й у Воронезькій, Бєлгородській, Ростовській, Курській, Липецькій областях... А також у тимчасово окупованому Криму.
Ударів по стратегічних об'єктах ворога ЗСУ завдають у відповідь на атаки росіян. І в України є зброя, здатна долати дуже велику відстань. Михайло Манилюк розкаже про крилату ракету "Довгий Нептун" та новий далекобійний дрон, який летить на три тисячі кілометрів.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Російські нафтобази, військові об'єкти та склади з боєприпасами у вогні! ЗСУ завдають ударів по цілях глибоко в тилу ворога. Ламають логістику окупантів, запобігають атакам по мирних містах України. Дають росіянам зрозуміти, що ми їх бачимо і знищуватимемо, допоки у них не зникне бажання продовжувати війну. Утім, усе це навряд чи було б можливим, якби Україна не мала далекобійної зброї.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Наші інженери вирішують найскладніші питання і шукають рішення, яке дозволить нам знищувати більшість стратегічно-важливих об'єктів на території російської федерації.
Чудове рішення - українська крилата ракета "Довгий Нептун". Вона летить на тисячі кілометрів. І як днями повідомив президент Зеленський, вже пройшла успішне випробування та навіть бойове застосування!
Володимир Зеленський, Президент України:
Доповідали щодо застосування українських ракет - "Довгого Нептуна". Можна сказати задоволені результатами уражень.
Богдан Долінце, авіаційний експерт:
Це поява в України так званої довгої руки, яка дозволяє тримати під контролем ключові військово-промислові об'єкти та об'єкти військової інфраструктури на території ворога. В цілому мова йде про подальший розвиток вже існуючої платформи, вона в декілька разів більша ніж базовий "Нептун".
Михайло Манилюк, кореспондент:
Український ракетний комплекс "Нептун" спершу розробляли для знищення морських цілей. Його прийняли на озброєння ЗСУ у 2020-му році. А торік модифікували для ураження наземних об'єктів. Базова версія ракети здатна рухатися зі швидкістю 850 кілометрів на годину, всього у трьох метрах над рівнем моря і може маневрувати під час польоту. Точні технічні характеристики "Довгого Нептуна" поки не розголошують. Утім, військові аналітики переконують: ракета вже знищує важливі об'єкти на території росії. Зокрема, у ніч проти 14 березня могла підсмажити НПЗ у Краснодарському краї.
Костянтин Криволап, авіаційний експерт:
Удар по Туапсе показав, що точність цієї ракети досить висока. Ми вразили бочку з бензином, а, як відомо, бензин палає краще, ніж дизель, ніж нафта, і таке інше, і росіяни таке фаєршоу три доби гасили. Те, що стосується його бойової частини, то 350 кілограмів при великій точності попадання - це досить суттєве враження.
Ракета Р-360 комплексу "Нептун" - це сучасна багатофункціональна розробка, яка краща за російський "Онікс" і навіть американський "Томагавк". Одна із переваг - можливість запуску з морських, наземних і авіаційних платформ.
Костянтин Криволап, авіаційний експерт:
Нам треба орієнтуватися на "Міраж", тому що ми можемо отримати їх значно більше, ніж щось інше. Це буде вже крилата ракета повітряного базування, і оскільки основна енергія витрачається на те, щоб злетіти й розігнатися, то тут такої необхідності немає. Я думаю, що ця ракета здатна буде літати 1300-1400, може трохи більше кілометрів.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Наш "Нептун", який працював по надводних цілях, може летіти на висоті близько 3 метрів. Якщо ми кажемо про російський "Онікс", то він може летіти на висоті лише 10 метрів. При модернізації ракети для нанесення ударів по суходолу були суттєво змінені характеристики.
Михайло Манилюк, кореспондент:
"Довгий Нептун" - єдина в Європі далекобійна ракета класу "поверхня-поверхня". І вона мов страшний сон для росіян. Тепер у зоні ураження наземні цілі ворога: аеродроми, порти, заводи, де виготовляють бронетехніку, дрони та ракети.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Занепокоєність росіян у вигляді постановки на чергування літака А-50 в московській області, тому що це посилення протиповітряної оборони та перевірка наземних систем протиповітряної оборони, чи працюють, чи як працюють. Саме тому бачимо певну передислокацію саме стратегічної авіації. російська федерація розуміє загрозу.
Авіаційні експерти розповідають: "Довгий Нептун" значно ефективніший за більшість російських крилатих ракет дозвукового типу, а системи ППО ворога не здатні його перехоплювати. Зокрема, через низьку висоту польоту. Наразі Україна може виробляти близько десяти таких ракет на місяць.
Богдан Долінце, авіаційний експерт:
На сьогодні мова може йти про певні зразки. Але, звісно, ключовим питанням буде масштабування - створення таких типів ракет. Тобто, як правило, виробництво хоча б декількох десятків одиниць на місяць або хоча б вийти на виробництво до ста одиниць, щоб бути співмірним з об'ємом виробництва російських ракет середньої й малої дальності.
Окрім ракет, Україна й надалі працює над виробництвом далекобійних безпілотників! І ми вже маємо неабиякі успіхи. Українські інженери створили дрон, який здатен подолати три тисячі кілометрів.
Володимир Зеленський, президент України:
Вдячний розробникам, виробникам. Ми розвиваємо таку лінійку далекобійних засобів.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Таким безпілотником Сили оборони зможуть уражати цілі на території ворога аж до Новосибірська. У зоні досяжності - найбільший в росії Омський нафтопереробний завод. Раніше український далекобійний дрон пролетів 1800 кілометрів, тоді атакували аеродром "Оленья" у Мурманській області.
Богдан Долінце, авіаційний експерт:
Ми маємо розуміти, що мова має йти про достатньо енергоефективну платформу, і в принципі на сьогодні принаймні раніше заявлені дальності ураження, як правило, складали тисячу, півтори тисячі кілометрів. Мова йшла про конвертовані надлегкі літаки в ударні дрони.
Костянтин Криволап, авіаційний експерт:
Спортивний літак легкомоторної авіації. Якщо ти робиш цей літачок трохи довшим, покращуєш його аеродинамічну форму, робиш його більш оптичним, то він тоді може літати на великі відстані.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Наразі невідомо, який саме дрон здатен долати три тисячі кілометрів. Та варто зазначити, що фактична дальність ураження цілі буде меншою. Адже безпілотнику доводиться проходити складні маршрути й уникати пасток.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Дрон, який летить по території російської федерації повинен оминати протиповітряну оборону, системи радіоелектронної боротьби. Використовувати надмалі висоти, а це збільшення кількості палива.
росія продовжує бити по українській енергетичній та цивільній інфраструктурі, попри усі домовленості. Україні ж своєю чергою треба завдавати дзеркальних ударів. І такі ракети, як "Довгий Нептун", далекобійні дрони допоможуть у цьому.